Denis Gojko: Nie mogę spocząć na laurach

Wojciech Grzegorzyca
Denis Gojko
Denis Gojko Lucyna Nenow / Polska Press
- Mam dużo braków, staram się je uzupełniać i chcę dalej się rozwijać. Nie mogę spocząć na laurach, bo w moim przypadku byłoby to katastrofalne - powiedział po meczu z Górnikiem Łęczna wychowanek Piasta Gliwice, Denis Gojko.

Piast Gliwice zrobił kolejny krok w stronę utrzymania w LOTTO Ekstraklasie, pokonując Górnika Łęczna 2:1. - Bardzo się cieszę, że jesteśmy coraz bliżej utrzymania i to jest najważniejsze - powiedział po meczu Denis Gojko. Wychowanek gliwickiego zespołu w 9. minucie spotkania strzałem po ziemi pokonał Wojciecha Małeckiego, zdobywając tym samym swoją debiutancką bramkę w pierwszym zespole. - Jak oddałem strzał, to nie wiedziałem czy strzeliłem gola, bo zrobiłem salto i uderzyłem się w głowę. Ale kiedy każdy się cieszył, to domyśliłem się, że zdobyłem bramkę - skomentował z uśmiechem na twarzy.

Młody pomocnik rozegrał swoje czwarte spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale po raz pierwszy wyszedł na murawę w podstawowym składzie. - Gdybym w pierwszym meczu miał zagrać od początku, to nie wiem jak by to wyglądało. Trener jednak bardzo dobrze wie, jak wprowadzać młodych zawodników. Bardzo cieszę się z tego, że dostałem szansę gry od pierwszych minut - przyznał 19-latek.

Denis Gojko zdążył już zdobyć uznanie kibiców, którzy w trakcie spotkania niejednokrotnie skandowali jego nazwisko. Zawodnik swoją dobrą grą wzbudza także zainteresowanie dziennikarzy. - Nie zwracam na to uwagi i cały czas robię swoje. Mam dużo braków, staram się je uzupełniać i chcę dalej się rozwijać. Nie mogę spocząć na laurach, bo w moim przypadku byłoby to katastrofalne. Byłby to również brak profesjonalizmu - zakończył zawodnik Piasta.

Jak mieszkają Messi, Ronaldo i Lewandowski?