Derby dla Lecha. Elana nadal bez zdobytej bramki

Łukasz Urbański
Kibice Elany nie mają w tym sezonie powodów do radości
Kibice Elany nie mają w tym sezonie powodów do radości Patryk Młynek
W zaległym meczu 1. kolejki 2. ligi zachodniej Lech Rypin pokonał na własnym boisku toruńską Elanę 1:0 (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa w derbowym spotkaniu zdobył w 28. minucie Paweł Tabaczyński.

Początek spotkania był wyrównany. Częściej przy piłce utrzymywali się rypinianie, którzy bezskutecznie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Osińskiego. Pomimo tego bliżej zdobycia gola w 18. minucie byli przyjezdni. Prostopadłym podaniem obsłużony został Przemysław Sulej, wygrał walkę z obrońcami i w sytuacji sam na sam z Arielem Winieckim trafił w słupek. Gospodarze skutecznie odpowiedzieli 10 minut później. Jakub Bojas zagrał piłkę do znajdującego się w polu karnym Pawła Tabaczyńskiego, a ten strzałem w długi róg nie dał szans bezradnemu Osińskiemu.

Po zmianie stron w dalszym ciągu na placu gry lepiej prezentowali się podopieczni Sławomira Suchomskiego, lecz swoich szans na zdobycie bramki nie wykorzystali Bojas, Tabaczyński oraz Michał Wrzesiński. Żółto-niebiescy mieli kilka sytuacji aby wyrównać stan rywalizacji, ale razili nieskutecznością. W 85. minucie zdołali co prawda umieścić futbolówkę w siatce, jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zawodnicy Lecha mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, które dało im pozycje wicelidera. Torunianie natomiast trzeci raz z rzędu doznali gorycz porażki i zamykają ligową tabele z zaledwie dwoma oczkami oraz zerowym dorobkiem w postaci zdobytych bramek.

Lech Rypin - Elana Toruń 1:0 (1:0)

Bramka: Paweł Tabaczyński 28

Lech: Winiecki - Bojaruniec, Ragaman, Buchalski (67 Pakosz), Filipiak - Wrzesiński, Atanacković, Grube, Fredyk (74 Lewandowski) - Tabaczyński (89 Michalak), Bojas (71 Adamiec)

Elana: Osiński - Kowalski, Czarnecki, Wróbel, Wypij - Dzienis, Kikowski, Młodzieniak (46 Lewandowski), Białek, Rasak (61 Popis) - Sulej

Żółte kartki: Buchalski, Atanacković - Białek, Wróbel

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)