Druga liga wschodnia - podsumowanie 2 kolejki

Michał Musiejuk
Inne
Inne Ekstraklasa.Net
W drugiej kolejce drugiej ligi wschodniej nie obyło się bez niespodzianek. Ciekawie było w Brzesku gdzie miejscowy Okocimski podejmował Stal.

Pierwszy mecz rozegrano 6 sierpnia. Świt Nowy Dwór Mazowiecki nie bez problemów pokonał u siebie Ruch Wysokie Mazowieckie wynikiem 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił Adam Gmitrzuk. W pozostałych spotkaniach Olimpia Elbląg zremisowała na własnym obiekcie ze Startem Otwock. Największym pechowcem w tym meczu jest bez wątpienia ukraiński zawodnik Olimpii - Mykoła Dremluk który strzelił bramkę samobójczą.

Spadkowicz z pierwszej ligi - Wisła Płock skromnie pokonała Jezioraka Iława. Wynik w 9. minucie ustalił Michał Twardowski. Pelikan Łowicz zdołał urwać punkt w Olsztynie miejscowemu OKS-owi. Strzelcami bramek Łukasz Suchocki dla OKS i Konrad Kowalczyk dla Pelikana. W ostatnim sobotnim meczu wyżej notowana Resovia Rzeszów tylko zremisowała z Sokołem Sokółka. Mało brakowało a doszłoby do sensacji. Honor gospodarzy w 87. minucie uratował Dariusz Kantor. Spotkanie Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice zostało przełożone na prośbę gości.

W niedzielnych potyczkach było równie ciekawie. Zawodnicy Okocimskiego Brzesko potrafili powrócić z dalekiej podróży i zremisować z pretendentem do awansu - Stalą Rzeszów. Dokładnie w 88. i 90. minucie o podziale punktów przesądzili Łukasz Popiela oraz Mateusz Urbański. Horror przeżyli także kibice w Suwałkach. Remis dla miejscowych Wigier uratował w 90. minucie 37- letni Gražvydas Mikulėnas. Żeby było ciekawiej bramka została zdobyta z rzutu karnego. W ostatnim meczu kolejki Motor Lublin nie potrafił przeciwstawić się beniaminkowi - GLKS-owi Nadarzyn i ostatecznie uległ "gospodarzom" 1:2. Mecz rozegrany został na stadionie w Pruszkowie.