Dwóch rannych w Gliwicach. Piast remisuje z Lechią

Wojciech Grzegorzyca
Lucyna Nenow / Polska Press
Piast Gliwice zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. W tym spotkaniu nie było wyraźnie lepszej drużyny, ale to Lechia miała więcej klarownych sytuacji, których nie umiała wykorzystać.

Liczba strzelonych bramek po pięciu meczach 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy wynosiła 24. Piłkarze Piasta Gliwice i Lechii Gdańsk najwyraźniej oglądali poprzednie spotkania, bowiem od razu wzięli się za strzelanie goli. W 10. minucie do wykonania rzutu wolnego podszedł Gerard Badia, który jeszcze kilkanaście minut wcześniej odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza marca. Hiszpan dośrodkował futbolówkę na piąty metr, a wbiegający w pole karne Aleksandar Sedlar posłał ją prosto do bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Zaledwie dwie minuty później równie ładną centrą popisał się Rafał Wolski, a piłkę do bramki skierował Mario Maloca.

Dwie szybko strzelone bramki bardzo dobrze wpłynęły na tempo spotkania przy Okrzei. W 21. minucie na prowadzenie mogli wyjść goście z Gdańska, jednak Rafał Wolski, który wykonywał kolejny rzut wolny, uderzył nad poprzeczką. Niecałe 10 minut później futbolówka poszybowała nad bramką Dusana Kuciaka po strzale Gerarda Badii. Najbardziej efektowna była jednak próba Marco Paixo, który oddał strzał efektowną przewrotką i zmusił Jakuba Szmatułę do równie efektownej interwencji. Jednocześnie był to ostatni mocny akcenty w pierwszej części spotkania.

Przerwa nie wybiła z rytmu gości z Gdańska, którzy od razu ruszyli do ataku. Już w 52. minucie Lukas Haraslin dograł do Flavio Paixao, a ten z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Chwilę później Portugalczyk ustrzelił jednego z rywali w okolicach pola karnego.

W kolejnych minutach sytuacja na boisku stopniowo się wyrównywała. W 64. minucie dobrym refleksem po groźnym strzale Macieja Jankowskiego popisał się Dusan Kuciak, z kolei kilka minut później świetny strzał z dystansu oddał Simeon Slavchev, a Jakub Szmatuła z małymi problemami odbił futbolówkę. Końcowy rezultat w postaci remisu 1:1 bardzo dobrze odzwierciedla wyrównaną końcówkę spotkania przy Okrzei. Wynik ten pod żadnym względem nie cieszy gdańszczan, którzy od 15 października nie wygrali wyjazdowego spotkania, a do liderującej Jagiellonii Białystok tracą obecnie pięć punktów. Gliwiczanie z kolei po dzisiejszym meczu plasują się na 12. pozycji w tabeli.