Piotr Bernaciak
Ekstraklasa. Magiera: Nie leżeliśmy podczas przerwy na reprezentację. To przyniosło skutek brak
Ekstraklasa. W ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej Pogoń Szczecin 2:0. Oto co, po tym spotkaniu powiedział trener gospodarzy Jacek Magiera.

Jacek Magiera: Wykonaliśmy zadanie na dziś, spodziewaliśmy się trudnego pojedynku, wiedzieliśmy, że Pogoń Szczecin to zespół, który zrobi wszystko, by Legia nie rozwinęła skrzydeł. My mieliśmy swoje okazje, które mogliśmy zamienić na bramki. Sędzia dwa razy podjął dobrą decyzję, kilka razy zdarzyło się, że zabrakło nam centymetrów. Pomogli nam kibice, którzy dopingowali nas dziś szczególnie głośno. Michał Kucharczyk trafił po pięknym dośrodkowaniu Adama Hlouska, gol Vadisa Odjidji-Ofoe wynikał z naszych założeń na treningach, cieszę się, że padła bramka właśnie w ten sposób. Nie leżeliśmy przez przerwę na reprezentację, tylko odpowiednio trenowaliśmy, co przyniosło dziś skutek. Każdy trening jest zaplanowany, chcemy grać na wysokich obrotach, musimy więc mocno napracować. Bardzo się cieszę, że wyglądaliśmy dziś świetnie pod względem motorycznym, z każdym meczem ma to wyglądać coraz lepiej.

Jakub Rzeźniczak zaliczył pewny występ, popełnił jeden błąd, po którym jednak udało nam się wyprowadzić kontrę zakończoną bramką. Cieszy mnie jego występ, dzisiaj w parze z Dąbrowskim byli bardzo pewni. Mam nadzieję, że uraz Michała Pazdana nie jest groźny, wszystkiego dowiemy się w poniedziałek. W trakcie meczu podszedłem do trenera Moskala, zaoferowałem pomoc medyczną przy kontuzji Jakuba Słowika, Pogoń przyjechała na mecz bez lekarza. Mam nadzieję, że będzie on mógł zagrać w następnym spotkaniu.

Może Cię również zainteresować: "Kuchy" znów bezcenny dla Legii. Pogoń poległa w Warszawie [ZDJĘCIA]