El. MŚ 2014. Niemcy pewnie pokonali Irlandię i awansowali na mundial (ZDJĘCIA)

Jakub Seweryn
W gronie zakwalifikowanych dziś na mundial drużyn z Europy nie mogło zabraknąć Niemców. Podopieczni Joachima Loewa przypieczętowali swój awans, nie dając żadnych szans w Kolonii drużynie Irlandii i zwyciężając pewnie, 3:0.

Spore kadrowe problemy w ofensywie niemieckiego selekcjonera przed tym meczem (brak kontuzjowanych Gomeza, Podolskiego, Klose oraz Reusa) nie przeszkodziły naszym zachodnim sąsiadom pewnie pokonać przybyszów z Zielonej Wyspy. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze, bowiem już w 12. minucie szczęśliwym strzałem z dystansu po rykoszecie bramkarza rywali pokonał pomocnik Realu Madryt, Sami Khedira.

Po przerwie Niemcy dopełnili formalności. W 58. minucie najlepiej w polu karnym Irlandii zachował się Andre Schurrle, który płaskim strzałem pokonał Davida Forde’a. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Mesut Ozil. Gracz Arsenalu Londyn nie miał żadnych problemów z wygraniem pojedynku sam na sam z irlandzkim golkiperem i sprytną podcinką podwyższył prowadzenie Niemców na 3:0.

Niemcy pewnie wygrywają i kwalifikują się na mundial z przewagą pięciu punktów nad drugą w tabeli reprezentacją Szwecji. Co ciekawe, po raz ostatni naszych zachodnich sąsiadów nie było na mistrzostwach świata w… 1950 roku, kiedy występowali jeszcze jako RFN.

Niemcy - Irlandia 3:0 (1:0)