El. MŚ 2014. Piatow ustanowił nowy rekord

mgs
Andrij Piatow nie puścił gola w reprezentacji od 730 minut
Andrij Piatow nie puścił gola w reprezentacji od 730 minut sylwester wojtas
Bramkarz reprezentacji Ukrainy Andrij Piatow oprócz tego, że jego drużyna świetnie spisała się w pierwszym meczu barażowym pokonując Francję 2:0, ustanowił właśnie nowy rekord swojego kraju.

Francja niespodziewanie przegrała na Ukrainie (ZDJĘCIA)

Andrij Piatow w bramce reprezentacji Ukrainy pozostaje niepokonany już od ośmiu spotkań. Ostatni raz piłkę z własnej siatki wyciągał w meczu eliminacyjnym z Mołdawią w marcu tego roku, a piłkarzem, który pokonał go w 80. minucie spotkania był Alexandru Suvorov.

Od tego czasu podopieczni Michajło Fomienki nie stracili już żadnej bramki. W kolejnych meczach zremisowali 0:0 w towarzyskiej potyczce z Kamerunem, wygrali na wyjeździe 4:0 z Czarnogórą, pokonali 2:0 Izrael, rozgromili San Marino 9:0, bezbramkowo zremisowali z Anglią, pokonali Polskę 1:0, po raz kolejny rozbili San Marino tym razem 8:0, a w miniony piątek niespodziewanie wygrali 2:0 z Francją w pierwszym meczu barażowym Mistrzostwa Świata 2014.

Do tej pory Piatow zachował czyste konto przez 730 minut, tym samym poprawił rekord krajowynależący do Ołeksandra Szowkowskiego, który w latach 2004 i 2005 nie wpuścił gola przez 728 minut.