Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Elana Toruń wygrała 4:2 (2:1) z GKS-em Bełchatów w hitowym...

Elana wygrała z GKS-em Bełchatów. Torunianie wiceliderami II ligi! [ZDJĘCIA Z MECZU I TRYBUN]

Elana Toruń wygrała 4:2 (2:1) z GKS-em Bełchatów w hitowym meczu 32. kolejki II ligi. Dzięki temu zwycięstwu toruński zespół awansował na drugie miejsce w tabeli. Na zaledwie dwa spotkania przed końcem sezonu Elana jest o krok od awansu do I ligi.

Mecz mógł się podobać. Jak na drugoligowe standardy obie drużyny stworzyły dobre, ofensywne widowisko, które praktycznie cały czas trzymało w napięciu. Początek nie ułożył się po myśli torunian - GKS objął prowadzenie już w 13. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Damiana Michalskiego. Radość gości nie trwała jednak długo, gdyż już trzy minuty później uderzeniem z dystansu wyrównał Krzysztof Wołkowicz.

Jeszcze w pierwszej połowie Elana objęła prowadzenie za sprawą Kordiana Górki, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i skierował piłkę do siatki.

Na trybunach trwała feta, ale w drugiej połowie GKS trafił na 2:2, choć w dość kontrowersyjnych okolicznościach - mimo protestów torunian goście otrzymali szansę w postaci rzutu wolnego po rzekomym faulu Mariusza Kryszaka. Dośrodkowanie w pole karne wykończył Przemysław Zdybowicz i był już remis.

I tym razem torunianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie - zaledwie dwie minuty później trzecią bramkę dla Elany zdobył Wojciech Onsorge. Jak się okazało, nie był to koniec strzeleckiego festiwalu Elany - w 80. minucie wynik ustalił Maciej Stefanowicz.

Zwycięstwo 4:2 pozwoliło Elanie awansować na drugie miejsce w tabeli II ligi. Na dwie kolejki przed końcem sezonu torunianie mają tyle samo punktów, co prowadzący Radomiak Radom. Szanse Elany na awans do I ligi (wywalczą go trzy drużyny) są więc duże.

Elana Toruń - GKS Bełchatów 4:2 (2:1)
0:1 Michalski (13 karny), 1:1 Wołkowicz (16), 2:1 Górka (37), 2:2 Zdybowicz (62), 3:2 Onsorge (64), 4:2 Stefanowicz (80)

Elana: Nowak - Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski - Kościelniak (90+1 Boniecki), Stefanowicz (ż), Kryszak (ż) (86 Errasti), Zagórski (ż) (46 Lenartowski), Wołkowicz - Kozłowski (81 Lenkiewicz ż)