Fornalik: Jagiellonia gra taką piłkę, której ciężko się przeciwstawić

Jakub Seweryn
W 30. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Ruchem Chorzów 2:0. - Zrobiłem w drugiej połowie ofensywną zmianę, ale nie dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. To efekt dobrej gry defensywnej Jagiellonii - przyznał Waldemar Fornalik, trener Niebieskich.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu Chorzów): Gratuluję Jagiellonii i Michałowi Probierzowi wspaniałego wyniku. Trzecie miejsce i tak wiele zdobytych punktów to nie jest dzieło przypadku. Jagiellonia gra taką piłkę, której ciężko się przeciwstawić. Mieliśmy niezły początek, ale w drugiej połowie nie potrafiliśmy przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę rywala. Po ostatnich dobrych meczach liczyliśmy tu na zdobycz punktową, ale przegrywamy 0:2. Życzenia i rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Jagiellonia walczy o mistrzostwo Polki i europejskie puchary, a my o utrzymanie. Z pewnością to Jagiellonia ma większy komfort, ale zdajemy sobie, co nas czeka i myślę, że drużyna sprosta zadaniu.

Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Zrobiłem w drugiej połowie ofensywną zmianę, ale nie dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. To efekt dobrej gry defensywnej Jagiellonii. Mimo to mam zastrzeżenia do braku przyspieszenia gry, złych wyborów w rozgrywaniu piłki w naszym wykonaniu. Pozwalaliśmy zbyt wolną grą na organizację Jagiellonii w obronie.

Z ekipy rywali dziś w oczy rzucił się Mackiewicz, który wypracował gola i miał kilka efektownych rajdów. Bardzo dobrze zagrał Pazdan, który cementował defensywę. Jagiellonia nie miała dziś słabych punktów.