Fortuna Puchar Polski. Raków Częstochowa po bezbarwnym meczu z Cracovią awansuje do ćwierćfinału. Jedna bramka przeważyła

Jakub Jabłoński
Święty Mikołaj nie doniósł worka z bramkami do Częstochowy. Raków wymęczył awans PAP/Waldemar Deska
Fortuna Puchar Polski. Raków Częstochowa po bezbarwnej grze awansował do ćwierćfinału krajowego pucharu. Spotkanie z Cracovią w 1/8 finału musiało zostać rozstrzygnięte w dogrywce. Bohaterem "Medalików" w trzeciej minucie dodatkowego czasu gry został... Milan Rundić.

Fortuna Puchar Polski. Raków Częstochowa - Cracovia 1:0 (0:0)

Piłkarze Rakowa Częstochowa trzeba przyznać nie zachwycili w pierwszej połowie meczu 1/8 finału krajowego pucharu przeciwko Cracovii. Dogodnych sytuacji bramkowych dla "Medalików" było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuację mieli nie gospodarze, a przyjezdni z Krakowa na Limanowskiego. Virgil Ghita w 16. minucie spróbował swojego szczęścia. Ostatecznie po zamieszaniu w polu karnym pewnie obronił tę próbę Kosowianina - Vladan Kovacević.

Następnie drużyna prowadzona przez Dawida Szwargę mozolnie dochodziła do swoich sytuacji i przejmowała kontrolę nad meczem. Ostatecznie ekipa Jacka Zielińskiego świetnie się broniła i nie pozwoliła na zbyt wiele mistrzom Polski z zeszłego sezonu.

Na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym wynikiem na tablicy.

Bezbarwna druga połowa. Potrzebny dodatkowy czas gry

Żadna ze stron nie przeważała w drugiej części spotkania. Zarówno Raków, jak i Cracovia nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji na to, aby ukąsić swojego rywala i przeważyć o awansie do ćwierćfinału krajowego pucharu. W końcówce meczu świetną okazję miał... Ante Crnac, który jednak nie opanował piłki. Chorwat pozwolił futbolówce, aby ta opuściła plac gry. Bramkarz Cracovii mógł śmiało wnowić grę "z piątki". Parę minut później podobny los spotkał innego napastnika "Medalików" - Fabiana Piaseckiego.

Do wyłonienia ćwierćfinalisty w środowym starciu w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski w Częstochowie będzie potrzebne dodatkowe 30 minut gry. Jeśli one nie przyniosą rozstrzygnięcia będzie trzeba rozegrać serię rzutów karnych.

Fortuna Puchar Polski. Raków wymęczył awans. Rundić bohaterem!

Długo piłkarze kazali nam czekać na pierwszą, otwierającą bramkę w tym spotkaniu. Ostatecznie "Medaliki" po trzech minutach dogrywki wyszły na prowadzenie. Katem "Pasów" okazał się Milan Rundić, który świetnie odnalazł się w polu karnym i przytomnie dostawił nogę. Częstochowianie wymęczyli w bólach awans do kolejnej fazy.

Raków to czwarty już ćwierćfinalista tegorocznego Fortuna Pucharu Polski. Wcześniej przed drużyną Dawida Szwargi awans wywalczyły sobie także Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok oraz Widzew Łódź.

Od 21:00 swój bój w 1/8 finału o tegoroczny puchar rozpocznie Legia Warszawa z Koroną w Kielcach.

FORTUNA PUCHAR POLSKI w GOL24

O tych oprawach mówiło się najwięcej w listopadzie. Zobaczcie najlepsze i najciekawsze dzieła ultrasów w Polsce. W czołówce nie zabrakło kilku miejsc dla Legii Warszawa świętującej 50-lecie Żylety.

Najładniejsze i najciekawsze oprawy kibiców w Polsce - listo...