Franciszek Smuda po meczu z Ruchem: Jeden Siemaszko strącił dwa kluby

pi
Po spotkaniu Ruch Chorzów - Górnik Łęczna trenerzy drużyn podzielili się swoimi refleksjami na temat spotkania i całego sezonu.

Krzysztof Warzycha (Ruch Chorzów): Nie chcę podsumowywać okresu mojej pracy, bo był za krótki. Przyjdzie czas na ocenę mojej roboty w przyszłym sezonie. Wiadomo, że są słowa krytyki, trzeba to przyjąć. W pierwszej połowie meczu mogłoby się wydawać, że mamy grę pod kontrolą, a przegrywaliśmy 0:2. W przerwie padło kilka ostrych słów. Może to uspokoi osoby, które twierdzą, że trzeba wpaść do szatni i rzucać mięsem. Powiedziałem chłopakom, że muszą więcej walczyć na boisku. Nie było zadziorności, nie było walki. W drugiej połowie to była inna drużyna. Mieliśmy dużo sytuacji. Nie było łatwo po takiej przerwie strzelić dwie bramki. Za drugą połowę trzeba pogratulować chłopakom. Żal, że drużyna spada z Ekstraklasy czwarty raz w historii. Sprawiliśmy zawód przede wszystkim sami sobie, ale i kibicom. Wiadomo, że w Chorzowie kochają ten klub, to dla nich bardzo przykra sprawa. Takie jest życie, raz jest lepiej raz gorzej. Postaramy się jak najszybciej wrócić do Ekstraklasy. Ostatni tydzień nie był łatwy. Drużyna wiedziała, że spada.

Franciszek Smuda (Górnik Łęczna): Przeżyłem wiele sędziów w mojej karierze. Takiego sezonu i tylu pomyłek co wiosną jednak nie przeżyłem. Taki jeden przypadek. Siemaszko strącił zagraniem ręką dwa kluby, Górnika i Ruch. Gdyby „Niebiescy” wygrali, być może oglądalibyśmy dziś świetne widowisko. Czysto sportowo walczylibyśmy o byt w Ekstraklasie. Wygląda mi na to, że pan Przesmycki nie daje sobie rady z sędziami. Dwa czy trzy lata temu oni byli jeszcze dobrzy. Teraz są coraz gorsi. Sędzia, który skandalicznie sędziował nasz mecz z Wisłą Płock zostaje nagrodzony i w następnej kolejce prowadzi mecz na topie. Nie rozumiem tego. Trzeba się zastanowić, czy zmiana prezesa nie poprawi sędziowania.

Źródło: Ruch Chorzów