GKS Bełchatów wygrał sparing z Sandecją. Kosowski nie zagrał

Michał Wieczorek
Tuż przed wyjazdem na obóz do Wronek GKS Bełchatów wygrał w sparingowym meczu z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Mecz został rozegrany na bocznym boisku w Bełchatowie.

Sparingi - śledź wyniki wszystkich meczów przygotowawczych w Ekstraklasa.net

Obejrzeć zespół budowany przez Pawła Janasa przyszło około 100 fanów GKS. Zobaczyli grę między innymi czterech testowanych zawodników: Mateusza Kuzimskiego, Martina Zakrzewskiego, Vytautasa Luksa i bramkarza Macieja Krakowiaka. Ten ostatni miał troszkę pracy w drugiej połowie, ale ze swoich obowiązków wywiązał się przyzwoicie. Kibice z Bełchatowa nie zobaczyli natomiast w akcji Kamila Kosowskiego. "Kosiara" rozgrzewał się z kolegami z zespołu przed spotkaniem, ale całe 90. minut przesiedział na ławce rezerwowych.

Jedyna bramka meczu padła w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową zdobył Marcin Żewłakow. Sandecja również miała swoje szanse w tym meczu. W pierwszej połowie gospodarzy uratowała poprzeczka, a po przerwie sędzia nie uznał bramki nowosądeczan, odgwizdując pozycję spaloną.

Kibice w Bełchatowie obejrzeli dobry mecz, w którym nie zabrakło podbramkowych sytuacji. Nie było widać, że obie drużyny dzieli różnica jednej klasy rozgrywkowej.

GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0) - zapis relacji live
Bramka: Marcin Żewłakow 33'

GKS (skład wyjściowy): I połowa: Budziłek – Fonfara, Szmatiuk, Lacić, Jarmuż – Lukša, Sawala, Bocian, Bożok, Nowak – Żewłakow. II połowa: Krakowiak – Fonfara, Tanevski, Lacić, Jarmuż – Zakrzewski, Baran, Piekarski, Sawala, Bartosiak – Wroński.

Sandecja Różalski (46 Kozioł) - Makuch (83 Wilk), Frohlich (46 Fechner), Dymkowski (46 Midzierski), Derbich (46 Borovicanin) - Jędrzejowski (46 Szeliga), Trzeciakiewicz (46 Janic), Đurić (46 Trochim), Wiśniewski (46 Eismann) - Gawęcki (46 Berliński) - Aleksander (65 Wiśniewski, 80 Szczepański).