Gra 3 Liga. KSZO 1929 Ostrowiec przegrał z Wieczystą 0:1, Czarni gorsi od Avii. Padło 8 goli. Porażka Staru. Śledź wyniki, relacje i tabelę

Bartosz Wartałowicz
Dorota Kułaga
KSZO 1929 Ostrowiec przegrał z Wieczystą Kraków 0:1. Zobacz również wyniki innych świętokrzyskich drużyn oraz zdjęcia z meczu Staru >>>>>Sandra Krakowaik
W dniach 22-24 września rozegrana zostanie 9 kolejka 3 Ligi grupy 4. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał 0:1 z Wieczystą Kraków, Star Starachowice przegrał 0:2 na wyjeździe z Chełmianką Chełm, a Czarni Połaniec ulegli w Świdniku miejscowej Avii 2:6.

Gra 3 Liga grupa 4. 22-24.09. KSZO 1929 Ostrowiec przegrał z Wieczystą 0:1, Czarni gorsi od Avii. Padło 8 goli. Porażka Staru

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski -Wieczysta Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: Denys Faworow 64 z karnego.
KSZO 1929: Klon - Domagała (87 Żebrowski), Mazurek I, Mężyk, Brągiel (74 Lipka) - Szynka, Orlik, Kołoczek (74 Mazurek II), Zimnicki (77 Lis), Nawrot - Pisarek.
Wieczysta: Sapielak - Asmelash, Faworow, Skrobański, Pietrzak - Góralski, Moulin (65 Danielak) - Łysiak, Knasmüllner (70 Sławczew), Żivec (70 Kiedrowicz) - Fidziukiewicz (90+1 Aralica).
Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Żółte kartki: trener Rafał Wójcik, Nawrot, Mazurek I (KSZO) - Asmelash (Wieczysta).

Garbarnia Kraków - Karpaty Krosno 2:1 (1:1)
Bramki: Michal Klec 32, Jakub Sutor 59 z karnego - Michał Stasz 36.

Podlasie Biała Podlaska - Świdniczanka Świdnik 0:2 (0:1)
Bramki: Michał Zuber 32, 71.

Wiślanie Jaśkowice - Sokół Sieniawa 3:1 (3:0)
Bramki: Mateusz Krasuski 3, 23, Michał Wiśniewski 34 - Bartłomiej Kiełbasa

Chełmianka Chełm - Star Starachowice 2:0 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Korbecki 27, Dominik Stępień 33
Star: Lipiec - Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Zając (60. Styczyński - Puton (60 Mikos) , Duda - Wcisło (83 Nowak), Handzlik(60 Palonek), Kot (60 Kośmider) - Śliwiński
Żółte kartki: Jagiełło

Ten mecz można podzielić na dwa etapy - pierwszą i drugą połowę. W pierwszej graliśmy bardzo źle, byliśmy za mało agresywni i straciliśmy dwie bramki. W drugiej byliśmy znacznie lepsi, ale nie mogliśmy tego wykorzystać. Rywal wygrał zasłużenie, a my mamy kubeł zimnej wody

- powiedział trener Staru, Tadeusz Krawiec.

Kibice musieli czekać na gole w Chełmie do 27 minuty. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Korbecki, ale już 6 minut później Pawła Lipca pokonał Dominik Stępień. W pierwszej połowie Star był niemal bezsilny, ale po przerwie zespół Tadeusza Krawca stwarzał sytuacje. Na nieszczęście starachowiczan, żadnej nie udało się zamienić na bramkę. Po tej porażce Star Starachowice spadł na 6 pozycję w tabeli.

Avia Świdnik - Czarni Połaniec 6:2 (1:0)
Bramki: Adrian Paluchowski 7, 64, Szymon Rak 57, Patryk Małecki 73, Adrian Bielka 87, Tomasz Zając 90+3 - Bartłomiej Wiktor 61, Adrian Gębalski 69 z karnego.
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń (62 Załucki) – Żądło (46. Wójcik), Wiktor (85. Kierys), Chmielowiec, Guca (62. Sumara), Łąk (62. Gębalski) - Martinez.
Żółte kartki: Martinez.
Sędziował: Rafał Szydełko (Wola Rafałowska)

Lepiej w mecz weszli gospodarze ze Świdnika, bo już w 7 minucie gola zdobył niezawodny Adrian Paluchowski. W drugiej połowie Avia podwyższyła wynik, a autorem gola był Szymon Rak. Ta bramka pobudziła Czarnych, którzy złapali kontakt po bardzo ładnym strzale z dystansu w wykonaniu Bartłomieja Wiktora. Trzy minuty później zrobiło się już 3:1, bo drugiego gola zdobył Paluchowski, ale w 69 minucie zespół przyjezdnych po raz drugi zmniejszył stratę do Avii, po trafieniu Adriana Gębalskiego z rzutu karnego. Zespół pod wodzą trenera Szymczaka ambitnie dążył do wyrównania, ale rywale w końcówce zdobyli jeszcze 3 gole i zamknęli mecz. Do siatki Marcina Wieczerzaka trafiali Patryk Małecki, Adrian Bielka i Tomasz Zając w doliczonym czasie gry.

Nie spodziewałem się tak wysokiej porażki, ale wynik jest bardzo mylący. Przegrywaliśmy, chcąc złapać kontakt z rywalem i daliśmy się nadziać na kontrataki. Tak dobry zespół jak Avia wykorzystuje każdą pomyłkę

- skomentował trener Czarnych Połaniec, Michał Szymczak.

Orlęta Radzyń Podlaski - Podhale Nowy Targ 0:0

Unia Tarnów - Wisłoka Dębica 1:1 (1:1)
Bramki: Piotr Łazarz 7 - Kacper Maik 27

KS Wiązownica - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)
Bramki: Wesley Omuru 90 - Paweł Mróz 74.

• 1. Avia Świdnik 9 18 25-12
  • 2. Wieczysta Kraków 9 18 26-14
  • 3. Siarka Tarnobrzeg 9 17 16-6