Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Stanisław Wróbel
Radość po meczu Arki Pawłów. Więcej ciekawych zdjęć z 19. kolejki 4.ligi świętokrzyskiej na kolejnych slajdach.
W weekend 16-17 marca rozgrywana jest 19 kolejka rozgrywek RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej. Sprawdź wyniki, relacje i tabelę. W sobotę cenne wyjazdowe zwycięstwo z GKS Rudki 1:0 odniósł GKS Zio-Max Nowiny. Alit Ożarów 2:1 na wyjeździe wygrał z Wierną Małogoszcz. W bramce Alitu bardzo dobrze spisywał się Paweł Kapsa, były bramkarz ekstraklasy, mistrz Europy U-18 z 2001 roku. Piłkarze Orląt Kielce 3:1 pokonali Olimpię Pogoń Staszów, a bohaterem spotkania był Jakub Olearczyk. Sensacja w Bodzentynie - Łysica pokonała lidera - rezerwy Korony Kielce. Prawdziwy show dał Mirosław Kalista z Arki Pawłów, strzelił cztery gole!

Gra RS Active 4. liga świętokrzyska

Sobota:
GKS Rudki - GKS Zio-Max Nowiny 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Kopyciński 57.
Rudki: Sz. Pietras – Kudzia (75 M. Matysek), Stefański, Baka, Sala – Małaczek (80 Turngoboev), Bednarski (60 Skrzypek), Lyczak (60 B. Wiecha) – F. Anduła, J. Stachura, D. Szymański (60 Halik).
Nowiny: Gugulski – N. Niebudek, D. Pietras, Hińcza, Marek – Mat. Gadomski (72 Tomczyk), Sinkiewicz, Szmalec – Nowakowski (65 Matysek), Kopyciński (70 F. Kaczmarski), Papka (87 Wilk).

W 56 minucie Norbert Sinkiewicz włączył się do akcji ofensywnej, zagrał piłkę w pole karne, a tam świetną finalizacją wykazał się Damian Kopyciński. Na fatalnej płycie w Rudkach grało się bardzo ciężko.

Dla GKS Rudki była to druga porażka w rundzie wiosennej. Kilka dni wcześniej ekipa trenerów Pawła Jaworka i Tomasza Palki uległa na stadionie w Łagowie Wiernej Małogoszcz 0:3. W sobotnie popołudnie piłkarze GKS mogli żałować, że zwłaszcza w pierwszych 45 minutach nie udało się im znaleźć sposobu na pokonanie Bartosza Gugulskiego. Po zmianie stron zespół z Nowin zdobył jedna bramkę i zapewnił sobie zwycięstwo.

– Mecz walki, co z tego, że mieliśmy więcej klarownych sytuacji – podsumował Paweł Jaworek, trener GKS Rudki. Nowiny w tej rundzie nie straciły jeszcze gola.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczów 19.kolejki RS Active 4.ligi świętokrzyskiej

Wierna Małogoszcz - Alit Ożarów 1:2 (1:2)
Bramki: Mateusz Rejowski 45 - Kamil Bełczowski 24, Jakub Kapsa 41 z wolnego.
Wierna: Spurek – M. Malinowski, Serek, Kuzincow, M. Wroński – Klapa, Stojko, Soboń – Sornat, Rejowski, R. Bała (62 Ginter).
Alit: P. Kapsa – Rękas, Jasiński, Wawrylak, F. Stępień – J. Wódz (90 M. Stawiarski), M. Kamiński (65 Furman), J. Kapsa, Bełczowski – P. Wójcik (83 Bielecki), Mażysz.

W Małgoszczu kibice obejrzeli dobry mecz, w który świetnie weszli goście. Już w 8 minucie powinni prowadzić, ale Jakub Mażysz nie wykorzystał rzutu karnego, jego intencje wyczuł Szymon Spurek. W 24 minucie Alit objął prowadzenie, Kamil Bełczowski ograł Michała Malinowskiego i sprytnym uderzeniem przechytrzył Spurka. Potem próbkę umiejętności dał Mateusz Rejowski – po jego kapitalnej akcji klasę pokazał Paweł Kapsa, a za parę minut Kapsie w sukurs przyszła poprzeczka. Na 0:2 z wolnego cudownie przymierzył Jakub Kapsa, ale odpowiedział świetnym strzałem Rejowskiego. Kontaktowe trafienie dało nadzieje gospodarzom, ale w drugiej odsłonie zatrzymał ich znakomicie broniący golkiper Alitu, mistrz Europy U-18 z 2001 roku. W końcówce rywalizacja toczyła się przy ulewnym deszczu.

Orlęta Kielce - Olimpia Pogoń Staszów 3:1 (1:1)
Bramki: Jakub Olearczyk 55, 70, Tomasz Gaj 10 - Adrian Chrząszcz 41.
Orlęta: Zacharski - Solnica (78. Grzesiak), Susło, Węgliński, Motyl (57. Zawierucha) - Pryjmak (81. Michał Gajos), Łokieć (85. Pyrek), Walkowiak, Gaj - Śliwa, Olearczyk (71. Wawszczyk).
Pogoń: Daniel - Skrzek, Kula, Wojsa, Skóra (52. Błażejewski) - Rozmysłowski (58. Bazak), Chrząszcz, Kolisz (89. Kowalski), Kloc (34. Wyrazik), Kuca (77. Baczewski) - Dutka.

Najlepszym piłkarzem tego pojedynku był Jakub Olearczyk z Orląt, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy trafieniu Tomasza Gaja.

-Początek meczu był bardzo dobry w naszym wykonaniu, zdobyliśmy bramkę po strzale Kuby Olearczyka. Druga część pierwszej połowy była fatalna. Na szczęście po przerwie wyglądało to już tak, jak sobie założyliśmy. Strzeliliśmy dwa gole i wywalczyliśmy komplet punktów

- powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.

Zobacz skrót meczu Orlęta Kielce - Pogoń Staszów

Niedziela:
Łysica Bodzentyn - Korona II Kielce 3:1 (0:0)
Bramki: Kamil Uciński 83, Szymon Czerwiak 90+3, Dominik Chrzanowski 90+6 z karnego - Jan Klimek 90+1 z karnego.
Łysica: A. Dymanowski – Sadlos, Czerwiak, Śmigielski, K. Tumulec – Uciński (85 Do. Chrzanowski), Terianyk, Sz. Hajduk (85 Nxumalo), Mikosa (60 Szydłowski) – Ugrekhlidze (60 Boksiński), Pryimachenko (75 Skowron).
Korona II: Mamla – Przybysławski, Leszczyński, J. Klimek, E. Kania (86 A. Zawierucha) – Sewerzyński – Kabat (46 Jamróz), K. Turek, Chojecki, Sowiźrał (46 E. Szymański) – Rogula (73 Błaszczyk).
Niesamowity mecz w Bodzentynie i szalona końcówka. Efekt? Sensacyjna porażka lidera rozgrywek - Korony II Kielce. Niemal przez cały mecz utrzymywał się bezbramkowy remis choć nie brakowało walki. Pierwsza bramka padła w 83 minucie i zdobyli ją gospodarze - pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kamil Uciński. Korona wyrównała w 91 minucie z rzutu karnego i wydawało się, że taki wynikiem zakończy się mecz. Tymczasem... Łysica zdobył jeszcze dwie bramki i sensacyjnie wygrała 3:1.

- Jak na takie boisko to był dobry mecz. Nasza przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na gole. W momencie kiedy zanosiło się, że strzelimy, daliśmy się skontrować, straciliśmy zawodnika i bramkę z wolnego. Grając w dziesiątkę wyrównaliśmy, ale się za bardzo zagrzaliśmy. Łysica mądrością zainkasowała komplet punktów – podsumował Marek Mierzwa, trener Korony II.

– Zasłużyliśmy na wygraną. Konsekwencja była kluczem do sukcesu – przyznał Jacek Pawlik, szkoleniowiec Łysicy.

Świetną zmianę dał Dominik Chrzanowski – gol i asysta, a najlepszy na trudnym placu był Szymon Czerwiak, lider defensywy gospodarzy.

Spartakus Daleszyce - AKS 1947 Busko Zdrój 2:2(1:0)
Bramki: Konrad Głowacki 18, Seweryn Sala 85 - Seweryn Kaleta 66 samobójcza, Kamil Skiba 80
Spartakus: Olekhnovych – Faye, Cholewiński, Meshkia (60 Mokrosnop), Kaleta – Ł. Górski, Capar, R. Sitarz (75 Kutera) – Głowacki (65 Święcki), Chudecki, Rafał Kowalski (38 Sala).

Spartakus postawił się mocnemu AKS 1947 Busko i prowadził do przerwy. Potem przegrywał, ale zdołał doprowadzić do remisu po rzucie karnym Seweryna Sali. W dwóch spotkaniach rundy wiosennej jeden z faworytów ligi - AKS 1947 Busko-Zdrój ugrał tylko jeden punkt.

Wisła Sandomierz - Neptun Końskie 2:2 (0:1)
Bramki: Michał Hołody 59, Łukasz Swat 76 - Michał Smolarczyk 28 z karnego, Bartosz Pańtak 84.
Mecz pełen emocji. Gospodarze przegrywali do przerwy ale w drugiej połowie strzelili dwa gole i byli bliscy zwycięstwa. Wisła pokazuje, że po wzmocnieniach może walczyć jak równy z równym niemal z każdym zespołem z ligi. Klub z Sandomierza tak podsumował mecz w mediach społecznościowych: "Myślimy, że dla kibiców, którzy w bardzo dobrej liczbie stawili się na stadionie też to było ciekawe spotkanie do oglądania".

Klimontowianka Klimontów - Hetman Włoszczowa 7:0 (3:0)
Bramki: Grzegorz Małek 7 (samobójcza), Gabriel Skrzypek 25, 67, Jakub Pawlik 26, 56, Marcin Chmiel 75, Kamil Halat 62.
Klimontowianka: Pietrasik - Sajenko, Turek, Niziołek, Halat - Skrzypek, Wojtachnio, Misiura, Pawlik - Chmiel, Szakalec

Stal Kunów - Arka Pawłów 0:4 (0:3)
Bramki: Mirosław Kalista 5, 30, 38, 65.
Arka: Kosztowniak (65 Wąsik) - Drożdżał (60 Białczak), Dawidowicz, Gładyś, Wojtoń - Foks (70 Pożoga), Kowalik (65 Kupisz), Gębka, Kalista - Gryz, Siwek, Rak.

To był wielki show grającego trenera Arki Mirosława Kalisty, który rozegrał pierwszy mecz po kontuzji. Kalista zdobył wszystkie cztery bramki.