Jens Gustafsson, trener Pogoni: W drugiej połowie pokazaliśmy prawdziwą Pogoń

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki
Opinie trenerów po meczu Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (2:2). - Mecz mógł się potoczyć w dwie strony, a na koniec mamy remis. Drugą połowę zabieramy z sobą do Warszawy, bo pokazaliśmy dużo dobrej gry – stwierdził szkoleniowiec Portowców.

Jens Gustafsson, Pogoń
Bardzo ciężkie dla nas spotkanie. W pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak byśmy chcieli. W drugiej połowie pokazaliśmy Pogoń prawdziwą. Wynik z tak trudnym przeciwnikiem jest okej. Mecz mógł się potoczyć w dwie strony, a na koniec mamy remis. Drugą połowę zabieramy z sobą do Warszawy, bo pokazaliśmy dużo dobrej gry.

Niepokój przed finałem – nie mam takiego. Przygotowywaliśmy się do finału i jesteśmy na niego gotowi.

Adrian Przyborek poza kadrą U17 na Euro – to głównie decyzja klubu. Gramy ligę i Adrian będzie nam potrzebny w meczach ligowych, więc stąd taka decyzja.

Alex Gorgon – wydaje się, że ma mały kłopot. Za wcześnie, by mówić, czy zagra w finale. Ale gdyby zagrał z Jagiellonią, to nie zagrałby w Warszawie.

Kacper Smoliński – ma za sobą długą historię z kontuzjami, wraca do ligowej formy, zagrał tydzień temu w rezerwach i był najlepszym. Zaufaliśmy mu i dał radę.

Adrian Siemieniec, Jagiellonia
Dziękuję kibicom za wsparcie, fantastyczną oprawę, frekwencję. Czuliśmy ich wsparcie. Dziękuję też drużynie – intensywny, dobry mecz w naszym wykonaniu. Wola zwycięstwa, pasja i tacy byliśmy. Tacy zawsze chcemy być.

Bardzo dobra I połowa w naszym wykonaniu, ale problem, że było tylko 2:1. Było to otwarte. Pogoń po przerwie doszła do głosu. Nie jesteśmy zadowoleni z remisu, ale to nie jest zły wynik. Szykujemy się już do meczu w Mielcu.

Piłka taka jest, że jak Dominik nie strzela bramkowej sytuacji, to pojawia się krytyka. On wyprzedził piłkarski wiek, oczekiwania rosną, ale on dopiero zbiera doświadczenie. Musimy go wesprzeć po tej niewykorzystanej okazji. Mamy punkt z trudnym przeciwnikiem i jedziemy dalej. Zespół wsparł już go na boisku. Świadczy to dobrze o relacjach w naszym zespole. Wspieramy się wzajemnie.