Bartosz Wartałowicz
Dorota Kułaga
Czarni Połaniec pokonali w meczu wyjazdowym Karpaty Krosno 1:0. Zobaczcie wyniki 5 kolejki 3 ligi grupy 4. Jakub Czech
W dniach 26-27 sierpnia zostanie rozegrana 5 kolejka 3 ligi grupy czwartej. Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa, Czarni Połaniec wygrali na wyjeździe z Karpatami Krosno, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Orlęta Radzyń Podlaski.

Gra 3 liga grupa 4. Śledźcie wyniki, relacje ze spotkań oraz tabelę

Podlasie Biała Podlaska - Unia Tarnów 1:1 (1:0)
Bramki:
Miłosz Pacek 28 - Oliwier Soprych 49.

KS Wiązownica - Wisłoka Dębica 4:2 (2:1)
Bramki: Arkadiusz Kasia 2, Grzegorz Janiczak 9, Kornel Kordas 48, Marcin Bacza 71 - Damian Łanucha 45, Przemysław Nalepka 85.

Star Starachowice - Sokół Sieniawa 6:0 (1:0)
Bramki: Szymon Kot 22, Konrad Handzlik 58, Włodzimierz Puton 65, Przemysław Śliwiński 78, Piotr Mikos 82, Piotr Stefański 86.
Star: Lipiec – Majdanewycz (61 Styczyński), Jagiełło, Bracik, Zając - Wcisło (61 Mikos), Puton, Handzlik (61 Ambrozik), Duda (68 Kośmider), Kot (73 Stefański) - Śliwiński.
Sokół: Siryk – Ptasznik, Kiełb, Skała, Mróz ż - Więckowski, Persak, Kiełbasa (46 Roga), Frydrych (46 Wawryszczuk), Oziębło ż (70 Cygan) - Kwaczreliszwili.
Sędziował Seweryn Kozub (Brzesko).
Żółta kartka: Handzlik (Star).
Widzów: 400.

Do przerwy mecz był jeszcze wyrównany. Star prowadził 1:0 po bramce Szymona Kota w 22 minucie. W drugiej odsłonie spotkania rozegranego w Ożarowie podopieczni Tadeusza Krawca wypunktowali rywala. Zdobyli pięć bramek i odnieśli wysokie zwycięstwo 6:0.

-Sześć zdobytych bramek świadczy o tym, jaką mieliśmy przewagę. Sieniawa do momentu straty pierwszej bramki mądrze się broniła, trzeba było uważać na stałe fragmenty gry, Po drugiej bramce poszło z górki. Odebraliśmy nadzieję rywalom na korzystny wynik

- mówił Tadeusz Krawiec, trener Staru.

Karpaty Krosno - Czarni Połaniec 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Wójcik 30.
Czarni: Wieczerzak - Bakowski, Załucki, Bawor, Misztal - Banik (80. Sumara), Chmielowiec (88. Łebek), Wójcik (55. Wiktor), Kałaska, Mucha (80. Żądło) - Martinez (55. Łąk).
Karpaty: Perchel – Smoleń, Stasz, Demianenko, Wajs – Phkhakadze (77. Lando), Jędryas (77 Filipchuk), Radulj, Król (61 Szafran), Gawle (46 Lusiusz) – Geci (84 Fundakowski).
Żółte kartki: Jedryas, Król, Szafran - Bawor, Misztal
SędziowałKarol Kowalski (Lublin)

Ozdobą meczu było trafienie Jakuba Wójcika w 30 minucie spotkania. Po przechwycie piłki przez Czarnych na połowie rywali, 17-latek prowadził piłkę i oddał strzał prostym podbiciem z okolicy 20-25 metra. Futbolówka wpadła do siatki po odbiciu od poprzeczki. Bramkarz Karpat przy tym golu nie miał żadnych szans. Zespół Michała Szymczaka prezentował się bardzo dobrze w defensywie, nie pozwalając na wypracowanie stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki i wynikiem 0:1 zakończyło się to spotkanie.

Uważam, że wygrał zespół lepszy. Stworzyliśmy więcej sytuacji i byliśmy dojrzalsi. 17-letni Jakub Wójcik zdobył piękną bramkę, stadiony świata, co mnie, jako trenera, bardzo cieszy. Jesteśmy lepszą drużyną, niż w poprzednim sezonie. Zawodnicy pokazali mi, że mamy pozycję lidera, ale ja mam chłodną głowę i myślę tylko o kolejnym rywalu

- powiedział Michał Szymczak, szkoleniowiec Czarnych.

Wiślanie Jaśkowice - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
Bramka: Szymon Feret 68

Garbarnia Kraków - Świdniczanka Świdnik 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Klec 39, Adrian Dziedzic 50 - Michał Paluch 42.

Chełmianka Chełm - Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Korbecki 37, Paweł Ofiara 55

Avia Świdnik - Wieczysta Kraków 3:1 (2:1)
Bramki: Wojciech Kalinowski 8, 64, Adrian Paluchowski 42 - Maciej Jankowski 4

Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Mazurek II 33, Paweł Zdyb 53
KSZO: Kot - Jarzynka, Domagała (81. Mazurek I), Mężyk, Brągiel (58. Lis) - Nawrot, Szynka (58 Orlik), Kołoczek, Zimnicki (46. Zdyb), Lipka - Mazurek II (70. Pisarek).
Żółte kartki: Szymala, Ostrowski, Janczuk - Brągiel, Szynka
Czerwone kartki: Paweł Szymala, Dmytro Janczuk
Sędziował: Rafał Szydełko (Wola Rafałowska)

Zawodnicy Rafała Wójcika wygrali drugi mecz z rzędu i są już w górnej połówce tabeli. Od 32 minuty KSZO grał w przewadze - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Paweł Szymala. KSZO wykorzystał to od razu, zdobywając gola z rzutu wolnego, po dobrym uderzeniu Łukasza Mazurka II. W drugiej połowie zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego strzelił szybko drugiego gola, autorstwa Pawła Zdyba i dobił gospodarzy, którzy finalnie kończyli ten mecz w 9, po drugiej żółtej kartce dla Dmytro Janczuka.

Mecz był bardzo trudny do 32 minuty, kiedy kapitan gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę, a my strzeliliśmy bramkę po rzucie wolnym. Potem już mieliśmy mecz pod swoją kontrolą, w drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze jednego gola. Rywal miał swoje sytuacje, ale my mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik