Gryf Polanów kontra Gryf Kamień Pomorski. Drużyna gości była skuteczniejsza

Krzysztof Marczyk
Gryf Polanów (czerwono-czarne stroje)
Gryf Polanów (czerwono-czarne stroje) Jacek Wójcik
Polanowianie po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość zespołu z Kamienia Pomorskiego.

Gospodarze stracili dwa gole w pierwszej połowie, wiec po przerwie przyjezdni mogli kontrolować sytuację i pilnować wyniku. Ten otworzył, wykorzystując prostą stratę w środku pola, Kamil Bogusz. Podwyższył, finalizując kontratak i mijając bramkarza, Sebastian Dańczak.

Po zmianie stron podopieczni trenera Macieja Mikulskiego próbowali odrabiać straty. Wreszcie dopiął swego Przemysław Sydoruk, zamykając składną akcję kolegów z drużyny. Gryf P. nie zamierzał na tym poprzestawać, ale kolejne sytuacje były albo marnowane, albo brakowało wcześniej dokładności przy kluczowych podaniach. Skrzydła podciął polanowianom błąd ich bramkarza, Mateusza Kalkowskiego, który minął się z piłką, a z prezentu bezwzględnie skorzystali przyjezdni. Czerwona kartka dla Rafała Załogi w doliczonym czasie nie wpłynęła już na końcowy rezultat.

Gryf Polanów - Gryf Kamień Pomorski 1:3(0:2)
Bramki: 0:1 Bogusz (25.), 0:2 Dańczak (34.), 1:2 P. Sydoruk (60.), 1:3 Pflantz (79.).
Gryf P.: Kalkowski - Załoga, Bieniek (79. Brodowicz), Czaja, M. Sydoruk, Komorowski, Marciniak, Kucharski (83. Durek), Banasik, Wilusz (28. P. Sydoruk), Chyła.

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: Gryf Polanów kontra Gryf Kamień Pomorski. Drużyna gości była skuteczniejsza - Głos Koszaliński