Hiszpanów może nie być w 1/8 finału

Bogusław Kaczmarek/Dziennik Bałtycki
Portugalia - Korea Północna to był przedziwny mecz. W całym meczu statystycznie chyba były trzy faule. W pierwszej połowie jeden i dwa w drugiej.

I mówię tu o drużynie z Azji. W pierwszej połowie Koreańczycy nieźle wyglądali, ale nie wykorzystali dwóch szans. W pierwszej połowie Portugalia strzeliła jednego gola, ale w drugiej było to już bicie po buzi.

Nie chciałbym być w skórze trenera i piłkarzy KRLD. Nie wiem co oznaczać będzie spotkanie się po powrocie z mistrzostw. Po raz pierwszy w Korei Północnej była transmisja na żywo, a swobodnie grający Portugalczycy dali bolesną lekcję. 7:0 mówi za siebie. Portugalia ma 4 punkty i chyba w tej grupie wszystko się dokonało. Nie sądzę żeby Wybrzeże Kości Słoniowej mogło wygrać z Koreą Północną jeszcze wyżej.

Chile z niedocenianego na starcie zespołu urosło do miana faworyta. Może nie być Hiszpanów w 1/8 fiału. Pomimo zwycięstwo, to bliżej do zejścia jest Hiszpanom niż Chilijczykom. Doceniam zwycięstwo Hiszpanów z Hondurasem, ale patrząc na to co prezentują, to rywale są w trójce najsłabszych zespołów. Wygrali ten mecz dzięki indywidualnym umiejętnościom kilu graczy.

Bez formy jest Torres, nie najlepszy Xavi, a Navas gra bardzo schematycznie. Hiszpanie mogli strzelić kilka bramek, bo Honduras był bardzo słaby. Nie widzę jednak rytmu, nie widzę determinacji i agresywnego odbioru. Nie chcę prorokować niespodzianki, ale Hiszpanom łatwo nie będzie. Bardzo jestem ciekawy, co wydarzy się w tej grupie.