Hit dla Manchesteru City! Druga z rzędu porażka Arsenalu

PI, Filip Bares
W hicie 17. kolejki Premier League Manchester City wygrał z Arsenalem Londyn 2:1. Mecz lepiej zaczęli ''Kanonierzy'', którzy za sprawą Theo Walcotta wyszli na prowadzenie. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Leroy Sane, a trzy punkty gospodarzom zapewnił ładnym uderzeniem Raheem Sterling. Manchester City wygrał drugi mecz z rzędu i awansował na pozycje wicelidera Premier League. Drużyna z Londynu poniosła drugą porażkę z kolei i spadła na czwartą lokatę.

Gospodarze zagrali bez kilku podstawowych zawodników - Sergio Aguero wciąż jest zawieszony za faul na Davidzie Luizie, a Fernandinho pauzuje za przepychanki w meczu z Chelsea. Dodatkowo podopieczni Guardioli zachowali zaledwie trzy czyste konta w obecnym sezonie. Niedzielny mecz był więc idealną okazją dla Arsenalu, by przedłużyć swoją dobrą passę i odskoczyć rywalom na cztery punkty. „Kanonierzy” wyszli na prowadzenie już w piątej minucie, gdy Theo Walcotta fantastycznym podaniem obsłużył Alexis Sanchez. Pomimo wielu ataków w pierwszej połowie Arsenal nie był w stanie podwyższyć rezultatu, co zemściło się tuż po przerwie. Letni nabytek „The Citizens” Leroy Sane umieścił piłkę w siatce, ale jak pokazały powtórki sędzia liniowy popełnił błąd, a Niemiec był na spalonym przy podaniu Davida Silvy. Wygraną Manchesterowi zapewnił Raheem Sterling po indywidualnej akcji.