Wojciech Konończuk
Zespół Futbalo Białystok (biało-zielone stroje) pokonał w derbowym meczu BAF Bonito 4:1 Wojciech Wojtkielewicz
Jednym z najciekawszych wydarzeń siódmej serii gier I ligi futsalu były derby Białegostoku. Wyżej notowana drużyna Futbalo pokonała BAF Bonito 4:1, chociaż do przerwy goście prowadzili 1:0. Ozdobą spotkania był piękny gol, strzelony przez bramkarza triumfatorów - Kamila Wójcika.

Derby Białegostoku ściągnęły na trybuny hali SP 8 przy ul. Jesiennej komplet publiczności, który zobaczył ciekawe widowisko, okraszone pięcioma golami.

- Fanom należą się brawa za tak dobrą frekwencję. Zupełnie inaczej gra się dla tak dużej publiczności i oby więcej takich występów - komentuje grający trener Futbalo Jakub Budźko.

Do przerwy wydarzenia przybrały nieoczekiwany przebieg, bo niżej notowani w tabeli futsaliści BAF Bonito prowadzili 1:0. W 11. minucie w zamieszeniu podbramkowym do siatki piłkę posłał Szymon Żabiuk.

- W szatni nie panikowaliśmy, bo w mojej ocenie od początku kontrolowaliśmy spotkanie, tylko nic nie chciało nam wpaść. Powiedzieliśmy sobie, że najważniejsze, by zdobyć pierwszą bramkę i wtedy wszystko pójdzie po naszej myśli - zaznacza trener Budźko.

Futbalo - BAF Bonito 4:1. Gol bramkarza był przełomem

Przełom nastąpił w 24. minucie. Bramkarz gospodarzy Kamil Wójcik obronił strzał rywali i kapitalnym uderzeniem przez całe boisko przelobował swego adwersarza z BAF Bonito - Norberta Jędruczka. Potem Futbalo wyszło na prowadzenie, kiedy z bliska gola strzelił Jakub Konon. Wkrótce potem indywidualną akcję płaskim strzałem wykończył Adam Damian Grabowski, a wynik sztuczką techniczną ustalił Adam Butkiewicz.

WYNIKI 7. KOLEJKI

• Futbalo Białystok - BAF Bonito Białystok 4:1 (0:1).
  • Bramki: 0:1 - Szymon Żabiuk (11), 1:1 - Kamil Wójcik (24), 2:1 - Jakub Konon (32), 3:1 - Damian Grabowski (33), 4:1 - Adam Butkiewicz (39).
  • KKF Konin - LZS Dragon Bojano 3:7, Wenecja Pułtusk - TAF Toruń 7:2, AZS UG Gdańsk - Team Lębork 2:1, KS Gniezno - Red Devils Chojnice 2:4, Futsal Świecie - Futsal Szczecin 11:2.