III liga: Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 4:1

Jacek Wójcik
archiwum
Odmłodzona Gwardia Koszalin nie sprawiła niespodzianki w Szczecinie.

W kończącym inauguracyjną kolejkę niedzielnym meczu, koszaliński zespół uległ rezerwom Pogoni 1:4. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy już do przerwy wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Gwardia starała się odgryzać.

- Zabrakło jakości i wykończenia. Pogoń miała trzy sytuacje do przerwy i dwie z nich wykorzystała. W jednej Adrian Hartleb obronił sytuację sam na sam - powiedział trener Gwardii, Łukasz Drożdżal.

Po zmianie stron przez 20. minut wyraźnie przeważali Portowcy, a Gwardia starała się nie dopuścić ich w swoje pole karne. W 66. min zabrakło jednak asekuracji i po wrzutce z prawej strony Adrian Benedyczak pokonał głową Hartleba. Podobnie jak w I połowie, Pogoń II potrzebowała 7. min, by poprawić wynik. Po akcji wzdłuż szesnastki celnie strzelił Oskar Kalenik.

Na plus Gwardii trzeba zapisać, że do końca walczyła o honorowe trafienie. Udało się w 86. min, gdy podanie 18-letniego Dawida Rybackiego wykorzystał starszy o rok Aleks Hendryk. W końcówce Gwardia miała jeszcze kilka stałych fragmentów, ale nie zamieniła żadnego na drugą bramkę.

- Na pewno nie spuszczamy głów po tym meczu. Były pozytywne momenty. Młodzież potrafiła stworzyć kilka sytuacji. Pogoń trzy gole strzeliła po rykoszetach - podsumował Ł. Drożdżal.

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 4:1 (2:0)
1:0 Kozłowski (11.), 2:0 Starzycki (18.), 3:0 Benedyczak (66.), 4:0 Kalenik (73.), 4:1 Hendryk (86.).
żk. Szygenda, Piotrowski, Hartleb.
Gwardia: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Krauze, Maciąg, Piotrowski, Hendryk, Szygenda (80. Silski), Boczek (46. Rybacki), Naka (76. Gołojuch), Sulima (70. Maciej Bachleda).