Irlandia lepsza od Szwajcarii w pojedynku finalistów Euro 2016

Sebastian Chmielak
W piątkowy wieczór Irlandia podejmowała Szwajcarię. Pojedynek dwóch finalistów Euro 2016 zakończył się zwycięstwem reprezentacji prowadzonej przez Martina O'Neilla 1:0, a jedyną bramkę strzelił już w 2. minucie Ciaran Clark.

Irlandczycy kapitalnie rozpoczęli piątkowy mecz. Już w 2. minucie Ciaran Clark otworzył wynik spotkania. Piłka centrowana z narożnika boiska trafiła do Shane'a Duffy'ego. Ten zgrał futbolówkę głową przed szwajcarską bramkę, a tam Clark z bliskiej odległości dopełnił formalności. Po drugiej stronie boiska również groźnie było po rzucie rożnym, jednak strzał Harisa Seferovicia przeleciał minimalnie nad poprzeczką bramki gospodarzy.

O sporym szczęściu w 35. minucie mógł mówić Darren Randolph. Granit Xhaka zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od Seferovicia i zmieniła tor lotu, jednak golkiper na co dzień występujący w zespole West Ham United zdołał zareagować i skutecznie interweniować. Bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Ricardo Rodriguez, ale centra z rzutu wolnego nie sprawiła żadnych problemów Randpolphowi. Irlandzka defensywa dopuściła ponadto do strzału głową Blerima Dzemailiego. Szwajcar z kilku metrów trafił jednak w środek bramki po uderzeniu piłki głową. W 83. minucie z 16. metra Shani Tarashaj minimalnie się pomylił. Dobić Szwajcarów w ostatnich sekundach spotkania mógł natomiast Eunan O'Kane, ale 25-latek z 17. metra nie trafił w światło bramki.

Irlandia - Szwajcaria 1:0 (1:0)

Bramka: Ciaran Clark 2'

Irlandia: Randolph – Coleman, Duffy, Clark, Brady – Judge, Meyler (61', O'Kane) Quinn (62', McCarthy), McGeady (61', Hayes) – Long (84', McClean), Doyle (27', Murphy) (79', Hoolahan).

Szwajcaria: Sommer – Lang (82', Widmer), Schär, Klose, Rodriguez (78', Moubandje)– Džemaili (71', Tarashaj), Xhaka, Behrami (71', Fernandes) – Embolo, Seferović (62', Steffen), Mehmedi (71', Kasami)