IV liga. LKS Promna blisko sensacji!

SzS
Fragment meczu Promna - Victoria
Fragment meczu Promna - Victoria S. Szymczak
W sobotę rozegrana została 31 kolejka, czwartej ligi. Niespodziankę kolejki sprawił LKS Promna, który zremisował 2:2 z Victorią Sulejówek. Gospodarze jeszcze do 87 minuty prowadzili, stracili dwie bramki w samej końcówce. Szkoda, bo walką i charakterem zasłużyli na wygraną.

LKS Promna - Victoria Sulejówek 2:2 (1:0)
Bramki: Wolski 32 z karnego, Wasilewski 80 - Dźwigała 87, Wocial 90+4
Promna zagrała bardzo ambitnie i bardzo dobrze. W pierwszej połowie już 9 w minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Dominik Wolski minimalnie przestrzelił głową. W 28 minucie dobrą okazję dla Victorii miał Sebastian Czapa, a za moment zbyt lekko w środek bramki strzelał Wiktor Lach. W 32 minucie z boku pola karnego z piłką wchodził Dominik Sokół i był faulowany przez przeciwnika. Sędzia podyktował rzut karny, a Wolski zamienił "jedenastkę" na gola.
Po zmianie stron goście częściej byli przy piłce, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Promnej. Nie licząc akcji z 72 minuty, gdy przed szansą, by Wojciech Wocial, gospdoarze dzielnie sobie radzili.
W 80 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał sie Wasilewski. Wydawało się, że gospodarze dowiozą korzystany wynik, ale widać było, że z każdą minutą uchodzi z nich powietrze i słabną. W 87 minucie w zamieszaniu podbramkowych Jan Dźwigała zdobył kontaktową bramkę.
Sędzia przedłużył to spotkanie aż o sześć minut. W 94 minucie Dominik Sokół miał 100 - procentową sytuację na 3:1. Dołożył głowę, ale uderzył za lekko. Po kontrze, po dośrodkowaniu Odunki, Wocial wsadził głowę i piłka wpadła pod poprzeczkę.

Energia Kozienice - KS Konstancin 5:3 (3:0)
Michalski 2, Kosmala 26. - samobójcza), Ciupiński 28, Kołodziejczyk 69, Pryciak 84 - M .Oleksiak 62, D. Oleksiak 66, Rybaczuk 73.

Sparta Jazgarzew - Proch Pionki 2:1 (1:1)