IV liga: w starciu niepokonanych górą Lubuszanin Drezdenko

Paweł Górski
Stal Jasień musiała uznać wyższość lidera ze Zbąszynka
Stal Jasień musiała uznać wyższość lidera ze Zbąszynka Facebook/MKS Stal Felgenhauer Jasień
Już tylko jedna drużyna pozostała niepokonana w lubuskiej IV lidze. Jest nią Lubuszanin Drezdenko, który w dziewiątej kolejce pokonał na wyjeździe Stal Felgenhauer Jasień 1:0.

Lubuszanin zwycięski w hicie kolejki

Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań był pojedynek jedynych niepokonanych drużyn w lidze – czwarta w tabeli Stal Felgenhauer Jasień podejmowała Lubuszanina Drezdenko. Ten zacięty mecz już w 23 minucie rozstrzygnął Łukasz Zagdański, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dzięki niemu Lubuszanin zapisał na swoim koncie skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo 1:0 i został jedynym zespołem w lidze, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Comeback Ilanki

Drugą lokatę utrzymała Ilanka Rzepin, choć na półmetku jej pojedynku z Pogonią Świebodzin nastroje w zespole nie były najlepsze. W 25 minucie prowadzenie ekipie ze Świebodzina zapewnił Nikodem Rafalik, a 10 minut później na 2:0 podwyższył Julian Kamiński. Wszystko jednak odmieniło się wraz z początkiem drugiej połowy. Po wznowieniu gry błyskawicznie gola kontaktowego strzelił Mateusz Stefanowicz, dając tym samym sygnał do ataku. Rzepiński zespół poszedł za ciosem – w 55 minucie wyrównał Luka Noniashvili, a niedługo później Kacper Dąbrowski ustalił końcowy rezultat na 3:2.

Wysoka wygrana Polonii

Pewne zwycięstwo na trudnym terenie odniosła Osiedle Sady Polonia Słubice. Podopieczni trenera Andrzeja Wypycha pokonali w Zbąszynku miejscową Syrenę aż 4:0. Wynik golem „do szatni” otworzył Rafał Gronostaj, po czym na początku drugiej odsłony podwyższył na 2:0. Kolejne dwa gole padły łupem Macieja Ossowskiego i Daniela Stadie, którzy przypieczętowali wygraną słubickiego zespołu. Tym samym Polonia jako pierwsza w tym sezonie wywiozła punkty ze Zbąszynka.

Trzecie zwycięstwo rezerw Warty

Po słabym początku sezonu wyraźnie rozkręca się AstroEnergy Warta II Gorzów, która w delegacji pokonała ostatnią Koronę Kożuchów 2:1. Gospodarzom nie pomógł nawet debiut zakontraktowanego jakiś czas temu Martinsa Ekwueme. Gorzowianie objęli prowadzenie w 22 minucie, kiedy to na listę strzelców trafił Japończyk Shuto Nakano. W drugiej połowie podwyższył Adrian Bielawski. Na tym jednak emocje się nie zakończyły, bo w doliczonym czasie gry boisko opuścić musiał Antoni Babiak, który w odstępie zaledwie siedmiu minut obejrzał dwie żółte kartki. Rzut karny pewnie wykorzystał Lokwa Ewembe, ale było już za późno na choćby doprowadzenie do remisu.

Wymiana ciosów w Sulęcinie

W pojedynku wicemistrzów lubuskich okręgówek lepsza okazała się Sprotavia Szprotawa, która na wyjeździe pokonała Stal Sulęcin 3:2. Nie było to łatwe zwycięstwo, bo ekipa z południa województwa przegrywała już od czwartej minuty po golu Rafała Kotwicy. 20 minut później wyrównał Adrian Weryszko, lecz w drugiej połowie gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Siudaka. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Sprotavii, a konkretnie do Patryka Zawojka. W samej końcówce spotkania dwukrotnie wpisał się on na listę strzelców, rzutem na taśmę doprowadzając do zwycięstwa Sprotavii.

Piąty z rzędu mecz Dębu bez porażki

Podobnie jak Stal Sulęcin, w minionej kolejce dwukrotnie prowadził też Meprozet Stare Kurowo i on również nie zainkasował zdobyczy punktowej. W starciu z Dębem Sława-Przybyszów podopieczni trenera Sebastiana Żłobińskiego strzelali w 32 i 67 minucie, lecz za każdym razem rywale umieli szybko odpowiedzieć. Najpierw dokonał tego Mateusz Dobrakowski, a w drugiej połowie Przemysław Jastrzębski. Końcowa faza meczu należała już do piłkarzy ze Sławy – w 79 minucie wynik na 3:2 ustalił Alan Wojtaszek.

Wyniki dziewiątej kolejki IV ligi:

• Odra Nietków – Pogoń Skwierzyna 1:1 (bramki: Trzmiel – Rutkowski)
  • Korona Kożuchów – AstroEnergy Warta II Gorzów 1:2 (Ewembe – Nakano, Bielawski)
  • Ilanka Rzepin – Pogoń Świebodzin 3:2 (Stefanowicz, Noniashvili, Dąbrowski – Rafalik, Kamiński)
  • Stal Sulęcin – Sprotavia Szprotawa 2:3 (Kotwica, M. Siudak – Zawojek 2, Weryszko)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Meprozet Stare Kurowo 3:2 (Dobrakowski, Jastrzębski, Wojtaszek – Moskalyk, Hirano)
  • Promień Żary – Lechia Zielona Góra 0:0
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Czarni Żagań 1:3 (Buszczak – Skiba, Cyrana, Paszkowski samobójcza)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Osiedle Sady Polonia Słubice 0:4 (Gronostaj 2, Ossowski, Stadie)
  • Stal Felgenhauer Jasień – Lubuszanin Drezdenko 0:1 (Zagdański)