Jagiellonia Białystok - CFR Cluj 0:3. Jaga nie ma recepty na rumuńskie zespoły

(mark)
Jagiellonia w sobotę zagra z Wigrami Suwałki
Jagiellonia w sobotę zagra z Wigrami Suwałki polskapress
Dzień po sparingu z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki, zakończonym bezbramkowym remisem, mistrz Rumunii CFR 1907 Cluj sprawdził formę białostockiej Jagiellonii. Mecz odbył się na boisku w Kępie koło Sochocina na Mazowszu, tam gdzie niedawno jagiellończycy przebywali na zgrupowaniu.

Sparing nie rozpoczął się dobrze dla białostoczan, bo już w piątej minucie podopieczni trenera Ireneusza Mamrota stracili bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do wybitej przez naszych obrońców piłki doszedł George Tucudean, który pokonał Mariana Kelemena.
Na domiar złego dwadzieścia minut później z powodu kontuzji boisko opuścił Przemysław Frankowski. W jego miejsce do gry wszedł Arvydas Novikovas. Z oficjalnego twittera klubowego Jagiellonii dowiedzieliśmy się, że reprezentacyjny piłkarz podkręcił staw skokowy.
W pierwszej połowie nie brakowało podbramkowych sytuacji z obu stron. Bramkarza rumuńskiego próbowali m.in. zaskoczyć Mateusz Machaj (strzał w boczną siatkę) oraz Taras Romanczuk (główka nad poprzeczką).

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Niestety, także druga połowa zaczęła się od straty bramki. W 56 minucie na 2:0 podwyższył Costache.
Trener Ireneusz Mamrot w międzyczasie dokonał licznych zmian. Na boisko od pierwszej minuty drugiej połowy weszli Rafał Grzyb i Łukasz Burliga za Jakuba Wójcickiego i Machaja. Natomiast w 60 minucie na boisku pojawili się: Grzegorz Sandomierski, Guti, Lukas Klemenz, Bodvar Bodvarsson, Piotr Wlazło, Martin Adamec, Patryk Klimala i Roman Bezjak.

Białostoczanie dążyli do strzelenia chociaż honorowej bramki, jednak trudno im było stworzyć sobie ku temu dogodnej sytuacji. A goście w ostatniej minucie gry ustalili wynik na 3:0 po rzucie karnym, który wykonał Alexandru Paun. Rywala w polu karnym sfaulował Rafał Grzyb.

W ostatnich dniach działacze białostockiego klubu przedłużyli umowy z dwoma piłkarzami. Na kolejny sezon związał się z Jagiellonią Marian Kelemen, a do grudnia 2020 roku przedłużył swój kontrakt Dawid Szymonowicz, który zbliżający się sezon spędzi na wypożyczeniu w Bruk-Bet Termalice Nieciecza.
Kolejny sparing Jagiellonia Białystok zagra w najbliższą sobotę, 7 lipca o godz. 11 w Sokółce.

Dotychczasowe sparingi Jagiellonii:
Wisła Płock 1:3,
Stomil Olsztyn 4:0,
Viitorul Constanț1:2,
CFR 1907 Cluj 0:3.

Materiał oryginalny: Jagiellonia Białystok - CFR Cluj 0:3. Jaga nie ma recepty na rumuńskie zespoły - Gazeta Współczesna