Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (25-27 października)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal wygrał 2:0 na wyjeździe z Crystal Palace. Szczęsny został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Łukasz Fabiański całe spotkanie z Crystal Palace przesiedział na ławce rezerwowych.
Artur Boruc (Southampton) – Szóste czyste konto Artura Boruca w barwach Southampton w tym sezonie. „Święci” wygrali 2:0 z Fulham Londyn i są w czołówce tabeli angielskiej Premier League.

Championship:

Radosław Majewski (Nottingham) – Nieoczekiwana porażka Nottingham Forest w spotkaniu z Yeovil (3:1). Majewski rozegrał 69 minut, zmienił go Paterson.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City zwyciężyło 2:1 nad zespołem Bournemouth. Wasilewski rozegrał całe spotkanie w formacji defensywnej gospodarzy.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Barsnley zremisowało 1:1 z Sheffield Wednesday. Cywka całe spotkanie spędził na ławce.

Belgia:
Jupiler League:

Seweryn Michalski (Mechelen) – Mechelen wygrało 4:2 z Leuven. Seweryn Michalski znów całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
Waldemar Sobota (Club Brugge) – Porażka Brugii 0:2 z Genk. Sobota wszedł na boisko w 63. minucie zmieniając Gudjohnsena.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Porażka Boteva Plovidv z Levski Sofia 0:1. Stachowiaka pokonał w 85. minucie Rodrigues.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Gol Ludovica Obraniaka w meczu Bordeaux – Montpellier wygranym przez „Żyrondystów” 2:0. „Ludo” wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie spotkania.
Grzegorz Krychowiak (Reims) – Marsylia przegrała na własnym stadionie z Stade de Reims 2:3. Przy trzecim golu dla Reims Krychowiak zanotował asystę. Strzelcem gola był Oniangue.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Porażka klubu polskiego bramkarza z Asteras 2:0. Przyrowski rozegrał cały mecz w bramce gości.

Hiszpania:
Primera Division:

Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Malaga przegrała aż 0:5 z Celtą Vigo. Pawłowski wszedł na boisko w 67. minucie, pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.
Damien Perquis (Betis) – Betis przegrał 5:0 z Atletico Madryt. Perquis rozegrał całe spotkanie w barwach Betisu Sewilla.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Tenerife wygrało 2:0 z Deportivo La Coruna. Cezary Wilk rozegrał całe spotkanie.

Holandia:
Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven przegrało na wyjeździe z Rodą 2:1. Tytoń w końcówce spotkania przy interwencji zderzył się ze słupkiem i doznał ciężkiej kontuzji. Karetką został przetransportowany do szpitala. Wieczorem pojawiły się informacje na stronie klubowej odnośnie wypadku polskiego golkipera. Badania wykazały, że Polak ma niegroźny wstrząs mózgu i stłuczone biodro. Wkrótce Tytoń będzie mógł wrócić do domu.
Filip Kurto (Roda) – Zwycięstwo Rody i cały mecz w bramce Filipa Kurto.
Mateusz Klich (Zwolle) – Cały mecz Mateusza Klicha w barwach Zwolle w spotkaniu z AZ Alkmaar. Goście wygrali 2:0.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Wyjazdowe zwycięstwo De Graafschap nad Volendam. Parzyszek rozegrał całe spotkanie, zwycięskiego gola zdobył w tym meczu Lazić.

Litwa:
A Lyga:

Kamil Biliński (Zalgiris) – Żalgiris zremisował 2:2 z Kruoją Pakruojis. Kamil Biliński rozegrał całe spotkanie w barwach lidera litewskiej ekstraklasy.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na wyjeździe z Hannoverem 4:1. Polanski zanotował w tym spotkaniu asystę, rozegrał całe spotkanie.
Artur Sobiech (Hannover) – Pełny występ Sobiecha w meczu z Hoffenheim. Reprezentant Polski nie pokazał się z najlepszej strony. Hannover od 64. minuty grał w dziewiątkę.
Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen wygrał 2:1 z Augsburgiem. Boenisch rozegrał całe spotkanie, a przy golu Rolfesa na 1:0 zanotował asystę.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Milik wszedł na boisko w 72. minucie za Altintopa.
Martin Kobylański (Werder) – Wolfsburg wygrał 3:0 z Werderem Brema. Kobylański zameldował się na boisku w 74. minucie, zmieniając Yildirima.
Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia wygrała derbowe spotkanie z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Prawdziwe wejście smoka Błaszczykowskiego w meczu z Schalke. Kapitan reprezentacji Polski wszedł na boisko w 71. minucie i już po niespełna trzech minutach cieszył się ze zdobytego gola.

2. Bundesliga:

Sławomir Peszko (Koeln) – Reprezentant Polski zdobył zwycięskiego gola w spotkaniu Arminia Bielefeld – FC Koeln (0:1). Peszko rozegrał całe spotkanie.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Polak wszedł na boisko w 89. minucie zmieniając Halfara.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Przybyłko całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Kolonii.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – Porażka TSV Munich w meczu z Karlsruher 2:1. Wojtkowiak rozegrał całe spotkanie.

Norwegia:
Tippeligaen:

Jarosław Fojut (Tromsoe) – Porażka 3:2 Tromsoe z zespołem Lillestrom. Fojut w 23. minucie strzelił samobójczą bramkę, jednak Tromsoe jeszcze w pierwszej połowie zdołało zdobyć dwie bramki. Lillestroem zdołało odmienić losy spotkania w ostatnich dziesięciu minutach meczu.
Piotr Leciejewski (Brann) – Bezbramkowy remis Brann z Honefoss. Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann. Pod koniec spotkania na boisku w barwach Brann pojawił się Tomasz Sokolowski. Sokolowski urodził się w Szczecinie, jednak już od młodzieżowych drużyn reprezentował barwy Norwegii.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Czyste konto Pawła Kieszka w spotkaniu Vitoria Setubal – Belenenses. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Rosja:
Premjer Liha:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar przegrał z aż 5:1 z CSKA Moskwa. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach zespołu Krasnodaru.
Marcin Kowalczyk (Wołga) – Remis Wołgi w spotkaniu z Samarą (2:2). Marcin Kowalczyk rozegrał całe spotkanie.
Janusz Gol (Amkar) – Amkar Perm wygrał 2:1 z Dynamem Moskwa. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.
Marcin Komorowski (Terek) – Terek Grozny zremisował na wyjeździe z Tom Tomsk 0:0. Były obrońca Legii Warszawa wszedł na boisko w 78. minucie.
Maciej Makuszewski (Terek) – Makuszewski całe spotkanie spędził na ławce.

Rumunia:
I liga:

Piotr Celeban (Vaslui) – Występ Celebana w pełnym wymiarze czasowym w spotkaniu Vaslui - Universitatea Cluj wygranym przez gospodarzy 2:0.
Jakub Wilk (Vaslui) – 86 minut w barwach Vaslui rozegrał Jakub Wilk. Na boisku zastąpił go Masat.
Łukasz Szukała (Steaua) – Steaua Bukareszt wygrała 2:1 na wyjeździe z FC Brasov. Szukała rozegrał cały mecz.

Szkocja:

Łukasz Załuska (Celtic) – Drużyna Patrick przegrało 1:2 z Celtikem Glasgow. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych lidera szkockiej ekstraklasy.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United wygrało 4:0 z Saint Mirren FC. Radosław Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundee.

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Sevastopol) – Gol Mariusza Lewandowskiego z rzutu karnego w wygranym przez Sevastopol meczu z Wołyniem Łuck. Lewandowski w 84. minucie został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

USA:
NASL (drugi poziom rozgrywkowy):

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Kolejny gol Zahorskiego dla San Antonio. Jego zespół przegrał 1:2 z New York Cosmos i wciąż znajduje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Zahorski ma na swoim koncie 8 bramek w obecnym sezonie i przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi.

Włochy:
Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria wygrała 1:0 z Atalantą. Paweł Wszołek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała 2:1 z Chievo. Były zawodnik Legii Warszawa całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Tomasz Kupisz (Chievo) – Kupisz całe spotkanie z Fiorentiną przesiedział na ławce.
Kamil Glik (Torino) – Porażka Torino 2:0 z Napoli. Oba gole zdobył Higuain z rzutów karnych. Drugą jedenastkę sprokurował Glik zagraniem ręką we własnej szesnastce.
Łukasz Skorupski (Roma) – Zwycięstwo AS Romy 1:0 nad Udinese. Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Serie B:

Wojciech Pawłowski (Latina) – Carpi zremisowało 1:1 z Latiną. Wojciech Pawłowski wciąż musi pogodzić się z rolą rezerwowego bramkarza Latiny.
Thiago Cionek (Modena) – Porażka Modeny 1:2 w meczu ze Spezią. Cionek rozegrał cały mecz na środku obrony Modeny.