Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce bezbramkowo zremisowało z Evertonem.

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Bournemouth – Sunderland (2:0). Bournemouth po 6 kolejkach zajmuje 14. miejsce w lidze z dorobkiem 7 punktów.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham zremisowało na wyjeździe z Ipswich 1:1. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Bartosz Białkowski w meczu z Birmingham musiał pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Również na ławce rezerwowych mecz z Birmingham spędził Piotr Malarczyk.

Angola:
Girabola:

Jacek Magdziński (Academica) – Gol Jacka Magdzińskiego w meczu Academica – ASA (2:0). Polak strzelił swoją ósmą bramkę w angolskiej ekstraklasie. Niedzielny gol był szczególny dla Magdzińskiego, ponieważ zawodnik obchodził wczoraj 29. urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Al-Nasr Riyadh – Najran (2:0). Polak rozegrał 87 minut, a na listę strzelców wpisał się w 51. minucie spotkania.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Porażka Mechelen na wyjeździe z Genk 1:3. Rafał Wolski rozegrał 86 minut.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren przegrało u siebie z Mouscron Peruwelz 1:2. Starzyński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More Warna) – 75 minut Marcina Burkhardta w meczu Litex Łowecz – Czerno More (1:0). Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Chiny:
Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Henan Construction – Changchun Yatai. Mateusz Zachara wszedł na boisko w 64. minucie spotkania.

Cypr:
1. liga:

Adam Marciniak (Larnaka) – Gol Adama Marciniaka w meczu Aris – AEK Larnaka (0:1). Były zawodnik Cracovii wpisał się na listę strzelców w 40. minucie spotkania.

Roger (Aris Limassol) – Roger Guerreiro całe spotkanie z AEK-iem spędziłna ławce rezerwowych Arisu.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL wygrał u siebie z Ermis 1:0. Łukasz Skowron zachował czyste konto w bramce gospodarzy.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Rennes zremisowało u siebie z OSC Lille 1:1. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 68. minucie i zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu N’Tepa. Stade Rennes zajmuje pozycje wicelidera francuskiej ekstraklasy.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla przegrała u siebie z Celtą Vigo 1:2. Całe spotkanie w drużynie Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak, który w 51. minucie został ukarany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry Polak został sfaulowany przez Jonny'ego, który zobaczył za to zagranie drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Czerwona kartka Cezarego Wilka w doliczonym czasie gry w meczu Real Saragossa – Osasuna (0:1).

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol i asysta Arkadiusza Milika w meczu Excelsior Rotterdam – Ajax Amsterdam. Polak rozegrał całe spotkanie.

Filip Kurto (Excelsior) – Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce Excelsioru w przegranym meczu z Ajaksem.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z Heerenveen 2:0. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w bloku obronnym NEC, które zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Filip Bednarek (Utrecht) – Willem II wygrało u siebie z Utrechtem 3:1. Filip Bednarek cały mecz przesiedział na ławce Utrechtu.

Islandia:
2. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Olafsvik wygrało u siebie z Fjardabyggd 6:2. Tomasz Łuba rozegrał 61 minut w zespole gospodarzy. Olafsvik po 22 kolejkach jest liderem drugiej ligi islandzkiej.

Maciej Majewski (Grindavik) – 26-letni bramkarz spotkanie przeciwko Fram oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Grindavik wygrał to spotkanie 7:2.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Jubilo Iwata – Ehime. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jubilo po 32 kolejkach zajmuje 2. miejsce w tabeli.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt przegrał u siebie z Bayernem Monachium 0:3. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych beniaminka Bundesligi. Podstawowym bramkarzem Darmstadt jest obecnie Mathenia.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał na wyjeździe z Augsburgiem 0:2. Artur Sobiech rozegrał całe spotkanie w barwach Hannoveru.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen przegrał na wyjeździe z Borussią Dortmund 0:3. Sebastian Boenisch cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych „Aptekarzy”.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek całe spotkanie z Bayerem spędził na ławce rezerwowych BVB.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w bramce przegrał u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia z Pawłem Olkowskim na prawej obronie wygrała z Borussią Moenchengladbach 1:0. Polak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało na wyjeździe z FSV Mainz 1:3. Polanski rozegrał pełne 90 minut w zespole „Wieśniaków”. Hoffenheim zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 1 punktu.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern zremisowało na wyjeździe z TSV 1860 Monachium 1:1. Kacper Przybyłko rozegrał całe spotkanie w zespole „Czerwonych Diabłów”.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Sankt Pauli. Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk rozegrał 90 minut w meczu przeciwko Sankt Pauli.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Również Waldemar Sobota rozegrał całe spotkanie w meczu z Eintrachtem.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 90 minut Jakuba Koseckiego w meczu Norymberga – Sandhausen (2:0). Sandhausen zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset zremisował z Viking 1:1. Jarosiński ciągle musi pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Czyste konto i obroniony rzut karny przez Pawła Kieszka w meczu Tondela – Estoril Praia (0:1).
Segunda Liga:

Rosja:
Premjer Liga:

Maciej Rybus (Terek) – Bramka Macieja Rybusa w meczu Terek Grozny – FK Ufa. Polak wszedł na boisko w 71. minucie, a na listę strzelców wpisał się równe 10 minut później.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – Porażka ASA Targu Mures w wyjazdowym meczu z Pandurii 0:2. Paweł Golański rozegrał pełne 90 minut w zespole Targu Mures.

Szkocja:
Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts przegrało u siebie z Aberdeen 1:3. Błażej Augustyn rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Malmoe wygrało na wyjeździe z Djurgarden 2:0. Paweł Cibicki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Malmoe.

Turcja:
Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Debiut Łukasza Szukały w barwach Osmanlisporu. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a jego drużyna wygrała 4:0 z Mersin.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep Belediyespor wygrał na wyjeździe z Adaną Demirspor 2:1. Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce Belediyesporu.

USA:
MLS:

Damian Perquis (Toronto) – Pierwsza bramka Perquisa na poziomie MLS. Toronto wygrało u siebie 3:1 z Colorado Rapids. Perquis rozegrał całe spotkanie. Bramka od 1:05

NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – 66 minut Wojciecha Wójcika w meczu Indy Eleven – Edmonton (0:2).

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS zremisowało w lidze z Airbus 1:1. Cieślewicz rozegrał całe spotkanie w zespole The New Saints.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał u siebie z Bekescsaba 1:0. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut. Ferencvaros po 9 kolejkach lideruje w lidze z kompletem punktów na koncie.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało u siebie z Sampdorią 0:2. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Hellas zremisował z Atalantą 1:1. Wszołek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych drużyny z Werony.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli wygrało na wyjeździe z Udinese Calcio 2:1. Piotr Zieliński rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gości i rozegrał 62 minuty.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Pełne 90 minut Skorupskiego w bramce Empoli w wygranym meczu przeciwko Udinese.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała na wyjeździe z Livorno 1:3. Tomasz Kupisz rozegrał 77 minut.

Bartosz Salamon (Cagliari) – 90 minut Bartosza Salamona w meczu Cagliari – Avellino. Drużyna Polaka wygrała 2:1.

Thiago Cionek (Modena) – Modena wygrała na własnym obiekcie z Ternaną1:0, a Cionek rozegrał pełne spotkanie. Reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką w drugiej części meczu.