Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – “Kanonierzy” pokonali na własnym stadionie Newcastle United 4:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce Arsenalu, który zajmuje 6. pozycję w tabeli.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City przegrało na własnym obiekcie z Manchesterem City 0:1. Marcin Wasilewski rozegrał całe spotkanie w zespole Leicester. Beniaminek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów po 16 kolejkach.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Kolejne czyste konto Bartosza Białkowskiego w barwach Ipswich Town. W 21. kolejce Ipswich bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Boltonem. Drużyna Białkowskiego zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth z Arturem Borucem w bramce wygrało z Cardiff 5:3. Drużyna, w której występuje bramkarz reprezentacji Polski jest liderem Championship z dorobkiem 39 punktów po 21 kolejkach.

Tomasz Kuszczak (Wolverhampton) – Wyjazdowe zwycięstwo Wolverhampton nad Shieffeld 1:0. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Wolves, którzy zajmują 12. miejsce w tabeli.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Al-Nasr wygrało na własnym obiekcie z Al-Hilal 1:0. Adrian Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. Nasr Riyadh jest liderem saudyjskiej ekstraklasy.

Belgia:
Proximus League:

Piotr Parzyszek (Sint Truiden) – Gol Piotra Parzyszka w hicie 20. kolejki 2. ligi belgijskiej. Truidense zremisowało na wyjeździe z Seraing Utd 2:2, a polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 49. minucie. Sint Truiden jest liderem ligi z dorobkiem 48 punktów.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv przegrał wyjazdowe spotkanie z Ludogoretsem 0:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce Boteva Plovdiv, który zajmuje 7. pozycję w ligowej tabeli.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Eibar. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy, a w 85. minucie został ukarany żółtą kartką. Sevilla zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów po 15 kolejkach.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – 85 minut Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – Utrecht (3:1). Polak zanotował asystę przy golu Klaassena na 2:0. Pod koniec spotkania polskiego napastnika zastąpił Richairo Zivković.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur wygrał na wyjeździe z Go Ahead Eagles 2:1. Sebastian Steblecki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.

Filip Kurto (Dordrecht) – Remis Dordrechtu w wyjazdowym spotkaniu z Heraclesem 1:1. Filip Kurto rozegrał pełne 90 minut w bramce gości. Dordrecht z dorobkiem 6 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Eredivisie.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Pełne 90 minut i gol Roberta Lewandowskiego w meczu Augsburg – Bayern Monachium (0:4). Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 68. minucie spotkania. Bayern jest liderem Bundesligi z 39 punktami na koncie po 15 kolejkach.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen zremisował u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:1. Sebastian Boenisch całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Aptekarzy”.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Herthą BSC 0:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach BVB. W 53. minucie reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę.

Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w Berlinie w 35. minucie, zastępując na placu gry kontuzjowanego Mkhitaryana. Borussia zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 „oczek”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Zwycięstwo Hoffenheim na własnym stadionie nad Eintrachtem Frankfurt 3:2. Eugen Polanski rozegrał cale spotkanie w barwach „Wieśniaków”, którzy awansowali na 7. pozycję w ligowej tabeli.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1. Paweł Olkowski rozegrał całe spotkanie w barwach „Kozłów”.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Adam Matuszczyk całe spotkanie przeciwko Schalke spędził na ławce rezerwowych Kolonii.

2. Bundesliga:

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – 90 minut Grzegorza Wojtkowiaka w meczu TSV 1860 Munich - Karlsruher. Spotkanie zakończyło się porażką Monachijczyków 2:3.

Kacper Przybyłko (Greuther) – Greuther Furth uległo na własnym obiekcie RB Lipsk 0:1. Kacper Przybyłko rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. Furth z dorobkiem 21 punktów zajmuje 11. miejsce w lidze.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik zremisował na własnym obiekcie z Union Berlin 1:1. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf pokonała na wyjeździe FSV Frankfurt 2:0. Adam Bodzek rozegrał cały mecz na środku obrony Fortuny, która zajmuje 4. miejsce w tabeli 2. Bundesligi.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Całe spotkanie Pawła Kieszka w bramce Estorilu Praia w meczu przeciwko Maritimo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Estoril po 13 kolejkach zajmuje 11. lokatę w tabeli z dorobkiem 15 "oczek".

Szkocja:
Premiership:

Jarosław Fojut i Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United z Radosławem Cierzniakiem w bramce i Jarosławem Fojutem w bloku defensywnym przegrało na własnym stadionie z Aberdeen 0:2. Obaj Polacy rozegrali pełne 90 minut. Dundee z dorobkiem 31 punktów zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Michał Szromnik (Dundee) – Michał Szromnik wciąż musi godzić się z rolą golkipera rezerwowego Dundee United.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow pokonał przed własną publicznością St. Mirren 4:1. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce lidera szkockiej ekstraklasy.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało na wyjeździe z Port Talbot 5:1. Adrian Cieślewicz rozegrał całe spotkanie w zespole lidera walijskiej ekstraklasy.

Włochy:
Serie B:

Michał Chrapek (Catania) – Gol Michała Chrapka w meczu Livorno – Catania (4:2). Chrapek zdobył gola na 1:1 w 35. minucie. W 60. minucie spotkania Polak został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Pescara) – Czerwona kartka Bartosza Salamona w meczu Pescara – Avellino. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Polak został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie gry.
Akcja z czerwoną kartką od 2:08

Thiago Cionek (Modena) – Modena przegrała wyjazdowe spotkanie z Carpi 0:1. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole Modeny, która plasuje się na 12. miejscu w ligowej tabeli.

Mateusz Lewandowski (Entella) – Entella wygrała na własnym obiekcie 2:1 z Vicenzą, dzięki czemu opuściła strefę spadkową. Mateusz Lewandowski wszedł na boisko w 67. minucie spotkania.

Rafał Wolski (Bari) – Wyjazdowa wygrana FC Bari nad Cittadellą 1:0. Rafał Wolski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.