Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu, występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Chelsea wygrała na własnym boisku 4:2 ze Swansea City. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce “Łabędzi”, którzy z dorobkiem 9 punktów plasują się na 3. pozycji w tabeli angielskiej ekstraklasy.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – “Kanonierzy” zremisowali na włansym stadionie z Manchesterem City 2:2. Wojciech Szczęscny rozegrał całę spotkanie w bramce Arsenalu, który po 4 kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Wyjazdowe zwycięstwo Leicester City nad Stoke 1:0. „Wasyl” cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych beniaminka Premier League.

Championship:

Tomasz Cywka (Blackpool) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Blackpool – Wolves. Tomasz Cywka całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych przedostatniej drużyny angielskiej Championship.

Bartosz Białkowski (Ipswich)– Ipswich wygrało 2:0 nad zespołem Millwall. Bartosz Białkowski po raz kolejny musiał pogodzić się z rolą rezerwowego bramkarza.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Kolejny gol Adriana Mierzejewskiego w barwach Al-Nassr Riyadh. Zespół Polaka wygrał 4:2 z Al-Fath, a Mierzejewski wpisał się na listę strzelców w 79. minucie spotkania. To 4 gol byłego zawodnika Trabzonsporu w lidze saudyjskiej.

Od 4:30

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Bruggia zremisowała na wyjeździe z Genk 1:1. Waldemar Sobota rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie Club Brugge i został zmieniony w 54. minucie przez Izquierdo.

Proximus League:

Piotr Parzyszek (Sint Truiden) – Gol Piotra Parzyszka w barwach Sint Truidense w meczu z Mechelen. Parzyszek strzelając bramkę ustalił wynik spotkania na 2:1.
Od 4:25

Białoruś:
Wyższa liga:

Paweł Wojciechowski (Soligorsk) – Gol Pawła Wojciechowskiego w meczu z Dinamem Mińsk. Polak wszedł na boisko w 58. minucie i już po dwóch minutach strzelił gola na 4:1 dla swojej drużyny.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Porażka Boteva Plovdiv w meczu z Ludogoretsem 1:2. Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Botev po 8 kolejkach ma na swoim koncie 14 „oczek”.

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Debiut Marcina Burkhardta w Czerno More Warna. 30-letni pomocnik wszedł na boisko tuż po zmianie stron za Todora Pałankowa. Czerno More zremisowało 1:1 z CSKA Sofia.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Guizhou Renhe przegrało 0:2 z Dalian Aerbin. Krzysztof Mączyński wszedł na murawę w 68. minucie, zastępując Hanke. Po 24 kolejkach Guizhou zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów.

Cypr:
I Division:

Łukasz Gikiewicz (AEL Limassol) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Doxa Katokopias – AEL Limassol (0:4). Były napastnik m.in. Śląska Wrocław wpisał się na listę strzelców w 49. minucie spotkania.

Grecja:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Levadiakos zremisował 1:1 z Panthrakikosem w meczu 3. kolejki greckiej ekstraklasy. Sebastian Przyrowski w obecnym sezonie wciąż jest jedynie bramkarzem rezerwowym Levadiakosu.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla FC pokonała 2:0 Getafe. Gol na 1:0 padł z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Krychowiaku. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach Sevilli.

Przemysław Tytoń (Elche) – CF Elche zwyciężyło na wyjeździe z Rayo Vallecano 3:2. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce Elche, które po 3 kolejkach ma na swoim koncie 4 “oczka”.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Wspaniały mecz Arkadiusza Milika w barwach Ajaxu Amsterdam. Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie przeciwko Heraclesowi w wyjściowym składzie Ajaxu i zdobył 2 gole. Pierwsze trafienie Milik zanotował już w 2. minucie spotkania, natomiast drugą bramkę strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy. Ajax wygrał 2:1, a były napastnik m.in. Górnika Zabrze rozegrał całe spotkanie.

Filip Kurto (Dordrecht) – Dordrecht przegrał na własnym obiekcie z NAC Breda 0:1. Filip Kurto rozegrał pełne 90 minut w bramce beniaminka holenderskiej ekstraklasy.

Islandia:
League 2:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Olafsvik z Tomaszem Łubą w składzie wygrał 5:1 z KV Reykjavik. Polak rozegra całe spotkanie w barwach Olafsviku, który zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Mistrz Litwy wygrał 4:0 z Klaipedos Granitas Kłajpeda. Jakub Wilk rozegrał 75 minut, dwie minuty wcześniej został ukarany żółtą kartką. Żalgiris z dorobkiem 61 punktów jest liderem litewskiej ekstraklasy i pewnie zmierza po obronę tytułu mistrzowskiego.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – Jelgava bezbramkowo zremisowała z Spartaksem Jurmala. Dariusz Łatka rozegrał całe spotkanie w barwach FK Jelgavy.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium pokonał na „Allianz Arena” 2:0 VfB Stuttgart. Robert Lewandowski rozegrał 87 minut, a dwie minuty wcześniej zanotował asystę przy trafieniu Francka Riberyego. „Bawarczycy” z dorobkiem 7 punktów plasują się na pozycji wicelidera Bundesligi.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała na własnym obiekcie Freiburg 3:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie na prawej obronie BVB.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen zremisował na własnym stadionie z Werderem Brema 3:3. Sebastian Boenisch rozegrał pełne 90 minut na lewej obronie „Aptekarzy”, którzy z dorobkiem 7 punktów są liderem niemieckiej ekstraklasy.

Ludovic Obraniak (Werder) – Ludovic Obraniak cały mecz przeciwko Bayerowi spędził na ławce rezerwowych Werderu.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało z Wolfsburgiem 1:1. Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie, a w 72. minucie został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Klich (Wolfsburg) – Mateusz Klich cały mecz przeciwko Hoffenheim oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym meczu z Padeborn. Sławomir Peszko pojawił się na placu gry w 60. minucie meczu, zmieniając Zollera.

Paweł Olkowski oraz Adam Matuszczyk (Koeln) – Obaj Polacy spotkanie z Padeborn oglądali siedząc na ławce rezerwowych Kolonii, która po 3 kolejkach ma na swoim koncie 5 punktów.

Artur Sobiech (Hannover) – Gol Artura Sobiecha w meczu Hannoveru z Hamburgiem. Hannover wygrał 2:0, a Polak wpisał się na listę strzelców w 24. minucie. Sobiech rozegrał 71 minut.

2. Bundesliga:

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – Zwycięstwo drużyny Polaka nad Sankt Pauli 2:1. Jedna z bramek dla TSV padła po rzucie karnym, który został podyktowany po faulu na Wojtkowiaku. Polski defensor rozegrał całe spotkanie, a pod koniec meczu został ukarany żółtym kartonikiem.

Martin Kobylański (Union Berlin) – Union Berlin przegrał na wyjeździe z Heidenheim 1:3. Kobylański rozpoczął mecz w podstawowej jedenastce Unionu, jednak na drugą połowę już nie wyszedł. Wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej części spotkania.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał wyjazdowe spotkanie z RB Lipsk 1:3. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce spadkowicza z 1. Bundesligi.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Cały mecz Piotra Ćwielonga na ławce rezerwowych Bochum w meczu z Karlsruher. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało na wyjeździe z Stromsgodest 4:1. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann, które z dorobkiem 22 punktów plasuje się tuż nad strefą spadkową norweskiej ekstraklasy.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Kolejny mecz Pawła Kieszka na ławce rezerwowych Estorilu Praia. Jego zespół wygrał z Nacional 1:0.

Rosja:
Premjer Liga:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar przegrał z FK Ufa 0:2. Były Legionista rozegrał całe spotkanie w barwach Krasnodaru, który po 7 kolejkach ma na swoim koncie 11 punktów.

Adam Kokoszka (Torpedo) – Torpedo Moskwa przegrało 1:3 ze Spartakiem Moskwa w derbach stolicy Rosji. Adam Kokoszka rozegrał pełne spotkanie w barwach Torpedo.

Rumunia:
I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Zwycięstwo Steauy Bukareszt nad Gaz Metan 3:1. Łukasz Szukała rozegrał całe spotkanie w barwach Mistrza Rumunii, który po 7 kolejkach jest również liderem rumuńskiej ekstraklasy.

Szkocja:
Premiership:

Jarosław Fojut (Dundee) – Dundee United zremisowało na własnym stadionie 2:2 z Hamiltonem. Jarosław Fojut zdobył gola w doliczonym czasie pierwszej połowy. W 56. minucie spotkania defensor został ukarany żółtą kartką.

Radosław Cierzniak (Dundee) – Radosław Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundee w meczu przeciwko Hamiltonowi.

Michał Szromnik (Dundee) – Rezerwowy bramkarz „The Tangerines” całe spotkanie spędził na ławce. Dundee z dorobkiem 13 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał 2:1 z Aberdeen. Łukasz Załuska znów musiał pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu Dynama Kijów z Żoryą Ługańsk. „Teo” strzelił gola wyrównującego na 1:1, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Były napastnik Lecha Poznań zszedł z boiska w 81. minucie.

USA:
MLS:

Krzysztof Król (Montreal) – Zespół Polaka przegrał 1:2 z New England. Król w 62. mnucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

NASL:

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Gol Tomasza Zahorskiego dla San Antonio Scorpions w przegranym meczu 1:3 z Caroliną. Zahorski wpisał się na listę strzelców w 73. minucie spotkania.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało na wyjeździe z Sampdorią 0:2. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, jednak to nie było udane 90 minut w wykonaniu reprezentanta Polski. Polak w 33. minucie został ukarany żółtą kartką, a przy jednej z bramek został ograny w zbyt łatwy sposób.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało na własnym stadionie z AS Romą 0:1. Zieliński wszedł na boisko na ostatnie 10 minut, zastępując Croce. Empoli po 2 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Zwycięstwo kolegów z drużyny nad drużyną Empoli, Skorupski oglądał z ławki rezerwowych.

Serie B:

Bartosz Salamon (Pescara) – Pescara przegrała 2:3 z Bologną, a Bartosz Salamon zdobył jedną z bramek dla Pescary. Dodatkowo w 88. minucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Od 0:45

Thiago Cionek (Modena) – Modena zwyciężyła 1:0 nad zespołem Pro Vercelli. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie na środku obrony Modeny, która po 3 kolejkach ma w swoim dorobku 4 „oczka”.

Rafał Wolski (Bari) – FC Bari zremisowało na wyjeździe z Frosinone 1:1. Rafał Wolski rozegrał pełne 90 minut w barwach Bari.

Michał Chrapak (Catania) – Catania Calcio przegrała wyjazdowe spotkanie z Perugią 0:1. Michał Chrapek rozegrał pełne 90 minut w barwach. Zespół Polaka po 3 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Mateusz Lewandowski (Entella) – Virtus Entella przegrała na własnym stadionie 0:1 z Brescią. Mateusz Lewandowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Biancocelesti”.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros pokonał 2:1 zespół Puskas Academy. Michał Nalepa wszedł na plac gry w 46. minucie spotkania.