Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Udany debiut Łukasza Fabiańskiego w barwach nowego zespołu. Swansea niespodziewanie wygrało wyjazdowe spotkanie z Manchesterem United 2:1. Polak zaliczył udane spotkanie, a bramkę wpuścił po efektownym uderzeniu Rooneya.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City zremisowało 2:2 z Evertonem w 1. kolejce Premier League. „Wasyl” cały mecz spędził na ławce rezerwowej beniaminka angielskiej ekstraklasy.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – “Kanonierzy” zwyciężyli 2:1 z Crystal Palace. Bramkarz reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie w bramce Arsenalu.

Championship:

Tomasz Cywka (Blackpool) – Zespół Polaka przegrał 1:2 z Blackburn w 2. kolejce angielskiej Championship. Tomasz Cywka zdobył swoją pierwszą bramkę w obecnym sezonie. 26-latek rozegrał 68 minut. Gol Polaka od 33. sekundy:

Radosław Majewski (Huddersfield) – Cardiff City wygrało 3:1 z Huddersfield. Majewski rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce, a boisko opuścił w 61. minucie spotkania.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ispwich przegrało na wyjeździe z Reading 0:1. Bartosz Białkowski całe spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowych swojego nowego klubu.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Premierowy gol Adriana Mierzejewskiego w lidze saudyjskiej. Polak wpisał się na listę strzelców w 46. minucie meczu strzelając gola po uderzeniu z główki. Drużyna Polaka wygrała 4:1 z Najran.
GOL ADRIANA MIERZEJEWSKIEGO

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Club Brugge zremisowało w derbach Brugii z Cercle 1:1. Waldemar Sobota całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy, którzy zajmują 3. pozycję w tabeli z dorobkiem 8 punktów.

Białoruś:
Wyższa liga:

Paweł Wojciechowski (Soligorsk) – Debiut Pawła Wojciechowskiego w Szachtiorze Soligorsk. Szachtior przegrał 1:2 z Biełszyną Bobrujsk. Wojciechowski pojawił się na placu gry w 46. minucie spotkania.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Kolejny mecz Adama Stachowiaka na ławce rezerwowych Boteva. Jego drużyna przegrała 1:2 z Levski Sofia.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade de Rennes wygrało aż 6:2 z Evian TG. Polak z powodu kontuzji opuścił boisko już w 34. minucie. Grosicki w 14. minucie wpisał się na listę strzelców, jednak arbiter dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał wyjazdowe spotkanie z AZ Alkmaar 3:1. Arkadiusz Milik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „czerwono-białych”.

Filip Kurto (Dordrecht) – Porażka FC Dordrecht na własnym obiekcie z PEC Zwolle 1:2. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy, którzy po 2 kolejkach zajmują 8. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 3 „oczek”.

Islandia:
Division 1:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Olafsvik pokonał na wyjeździe Throttur 3:1. Tomasz Łuba rozegrał całe spotkanie w barwach Olafsviku.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Żalgiris Wilno wygrał na wyjeździe z Ekranasem 3:1. Jakub Wilk rozegrał całe spotkanie w barwach lidera litewskiej ekstraklasy.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – Pierwszy gol Dariusza Łatki w łotewskiej ekstraklasie. 36-latek zdobył gola na 3:0 strzelając bramkarzowi pod nogami. Takim wynikiem FK Jelgava wygrała z Daugavą Riga.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann zwyciężyło 3:1 z Rosenborgiem. Polski golkiper rozegrał całe spotkanie w barwach Brann, które z dorobkiem 18 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Rosja:
Premjer Liga:

Adam Kokoszka (Torpedo) – Zwycięstwo Torpedo Moskwy nad Uralem Jekaterynburg 2:0. Adam Kokoszka rozegrał całe spotkanie, a w 5. minucie został ukarany żółtą kartką.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał 2:0 w wyjazdowym meczu z FK Rostów. Artur Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w barwach Krasnodaru, który zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli.

I Division:

Piotr Polczak (Wołga) – Kolejny kompromitujący występ piłkarzy Wołgi Niżny Nowogród. Spadkowicz rosyjskiej ekstraklasy uległ tym razem Orenburgowi aż 0:5. Piotr Polczak rozegrał całe spotkanie.

Marcin Kowalczyk (Wołga) – Były zawodnik Śląska Wrocław rozegrał 77 minut, w jego miejsce wszedł Uridia. Wołga po 7 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie 7 punktów.

Rumunia:
I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Steaua Bukareszt rozgromiła 6:0 Pandurii Targu Jiu. Reprezentant Polski spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 57. minucie. Sześć bramek dla Steauy zdobył Claudiu Keseru. Steaua z dorobkiem 12 punktów jest liderem rumuńskiej ekstraklasy.

Michał Gliwa (Pandurii) – Michał Gliwa całe spotkanie ze Steauą obejrzał z ławki rezerwowych.

Kamil Biliński (Dinamo) – Dinamo Bukareszt zremisowało na wyjeździe z Ceahlaul 1:1. Kamil Biliński rozegrał całe spotkanie w barwach Dinama, które z dorobkiem 8 punktów plasuje się na 4. miejscu w tabeli rumuńskiej ekstraklasy.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United przegrało aż 1:6 z Celticem Glasgow. Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundee.

Jarosław Fojut (Dundee) – Pełne 90 minut Jarosława Fojuta w spotkaniu z Celticem. Polski defensor w 47. minucie został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Załuska (Celtic) – Nieciekawa sytuacja Łukasza Załuski, który po odejściu Forstera do Southampton, dalej jest golkiperem rezerwowym. Walkę o wyjściowy skład przegrał z Gordonem.

Skrót spotkania:

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Bezbramkowy remis w meczu Gefle – Malmoe. Paweł Cibicki wszedł na boisko w 70. minucie zastępując Mehmetiego. Malmoe jest liderem szwedzkiej ekstraklasy z dorobkiem 45 punktów.

USA:
North American Soccer League (2. Poziom rozrywkowy):

Tomasz Zahorski (San Antonio) – San Antonio zremisowało 1:1 z Ottawa Fury w meczu 7. kolejki North American Soccer League. Tomasz Zahorski rozegrał całe spotkanie w drużynie wicelidera ligi.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał 1:0 z Gyor w meczu 4. kolejki węgierskiej ekstraklasy. Były zawodnik Wisły Kraków rozegrał cały mecz, a w 84. minucie został ukarany żółtą kartką.