Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało u siebie z Liverpoolem 1:2. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Newcastle 0:3. „Łabędzie” zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester zremisowało na własnym obiekcie z West Ham United 2:2. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce lidera Premier League.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich zremisowało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 1:1. Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce Ipswich Town.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało u siebie z Burnley 1:2. Tomasz Kuszczak cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Al-Nassr – Al-Raed (1:2). 29-latek w 73. minucie wykorzystał rzut karny. Były zawodnik Trabzonsporu rozegrał pełne 90 minut w zespole z Rijadu.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten wygrało na wyjeździe z Austrią Salzburg 1:0. Tomasz Wisio rozegrał pełne 90 minut. Doświadczony defensor w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering wygrało u siebie z Austrią Klagenfurt 3:1. 18-letni golkiper cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala wygrała u siebie z Ravanem Baku 2:0. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest rezerwowym golkiperem Qabali.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL Limassol przegrał na wyjeździe z Achnas 0:2. Arkadiusz Piech rozegrał pełne 90 minut w ekipie AEL-u. Piech w 76. minucie został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron rozegrał pełne 90 minut w bramce AEL-u Limassol.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał u siebie z Neą Salamis 4:1. Mateusz Piątkowski wszedł na plac gry w 67. Minucie spotkania. APOEL jest liderem cypryjskiej ekstraklasy z przewagą 4 punktów nad AEK-iem Larnaka.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK zremisował na wyjeździe z Apollonem 2:2. Adam Marciniak cały mecz spędził na ławce gości.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul wciąż jest bramkarzem rezerwowym zespołu z Larnaki.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Kamil Wilczek spędził na ławce spotkanie FC Kopenhaga – Brondby IF (2:0).

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała na wyjeździe z Asterasem 1:2. Radosław Majewski rozegrał 76 minut.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało na własnym stadionie z Guingamp 0:3. Grosicki rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. Rennes spadło na 7. miejsce w tabeli.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – FC Utrecht (2:2). Polak wpisał się na listę strzelców wykorzystując rzut karny. Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera Eredivisie.

Filip Bednarek (Utrecht) – Cały mecz w bramce Utrechtu rozegrał Filip Bednarek. 23-letni golkiper popisał się dobrą grą nogami oraz kilkoma niezłymi interwencjami, m.in. przy strzale Milika z główki.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z Cambuur 2:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut. Polski defensor w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Piotr Parzyszek strzelił gola w meczu holenderskiej ekstraklasy pomiędzy De Graafschap i Twente Enschede. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 86. minucie, a na placu gry pojawił się 12 minut wcześniej.

Oskar Zawada (Twente) – Oskar Zawada rozegrał 65 minut w meczu przeciwko De Graafschap.

Izrael:

1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi Hajfa) – Pełne 90 minut Ludovica Obraniaka w meczu Maccabi Hajfa - Maccabi Tel-Aviv. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Iwata przegrała u siebie z Yokohamą 1:5. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Kazachstan:

1 liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – Przemysław Trytko zdobył swojego pierwszego gola w kazachskiej ekstraklasie. FK Atyrau wygrało u siebie z Akżajykiem Uralsk 2:0, a drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył właśnie były zawodnik Korony Kielce.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen (3:0). Kapitan polskiej reprezentacji wpisał się na listę strzelców w 54. i 65. minucie potkania.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał na własnym obiekcie z Borussią Moenchengladbach 2:0. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Artur Sobiech, który przebywał na boisku przez 83 minuty. Hannover mimo zwycięstwa wciąż zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na wyjeździe z Augsburgiem 0:1. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce VfB.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała wyjazdowe spotkanie z FSV Mainz 3:2. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim pokonało na własnym obiekcie Herthę BSC 2:1. Eugen Polanski rozegrał pełne 90 minut, ponadto w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt okazało się lepsze od Ingolstadt w pojedynku beniaminków. Drużyna Łukasza Załuski wygrała 2:0. Polski golkiper całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Gol Kacpra Przybyłki w meczu Arminia Bielefeld – Kaiserslautern (0:1). Polak wszedł na plac gry w 60. minucie i po 10 minutach wpisał się na listę strzelców. „Czerwone Diabły” zajmują dopiero 11. miejsce w tabeli.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen wygrało na wyjeździe z RB Lipsk 1:0. Jakub Kosecki cały mecz spędził na ławce gości.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało u siebie z Bochum 2:0. Waldemar Sobota zanotował asystę przy drugiej bramce strzelonej przez Fafę Picaulta. Sobota rozegrał 71 minut.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf przegrała wyjazdowe spotkanie z Greuther Furth 1:3. Adam Bodzek rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym czasie gry otrzymał żółtą kartkę.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann, z 31-letnim Piotrem Leciejewskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Rosenborgiem 0:3.
Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało u siebie z Sogndal 2:1. Łukasz Jarosiński wciąż jest golkiperem rezerwowym ekipy z Drammen.

2. liga:

Michał Pawlik (Ullensaker/Kisa) – Ull/Kisa przegrało u siebie z Levanger 1:3. Michał Pawlik rozegrał pełne 90 minut, w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Estoril Praia – Boavista Porto. Estoril wygrał 1:0.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Benfica B przegrała derby Lizbony z rezerwami Sportingu 1:2. Paweł Dawidowicz rozegrał całe spotkanie w barwach Benfiki.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 74 minuty Janusza Gola w meczu Mordowia Sarańsk - Amkar Perm. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny przegrał u siebie z FK Krasnodar 0:1. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy.

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Jonkopings Sodra) – 71 minut Pawła Cibickiego w meczu Jonkopings – Gefle (1:0).

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor wygrał na wyjeździe z Rizesporem 1:0. Łukasz Szukała rozegrał 77 minuty, w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – 90 minut w barwach Rizesporu rozegrał Patryk Tuszyński. Napastnik w 81. minucie został ukarany żółtą kartką.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep zremisował na wyjeździe z Elazigsporem 1:1. Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało wyjazdowe spotkanie z Howerłą Użhorod 2:0. Teodorczyk pojawił się na placu gry w 80. minucie spotkania. Kijowianie są liderem ukraińskiej ekstraklasy z dorobkiem 61 punktów po 22 kolejkach.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto wygrało na wyjeździe z DC United 1:0. Perquis wszedł na boisko w 68. minucie meczu.
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – Indy Eleven wygrało u siebie z New York Cosmos 2:1. Wojciech Wójcik wszedł na boisko w 76. minucie, wówczas jego drużyna przegrywała 0:1.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints przegrało wyjazdowe spotkanie z Airbusem 2:3. Adrian Cieślewicz rozegrał 55 minut w zespole TNS.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor zremisował na wyjeździe z Port Talbot 1:1. Młody golkiper całe spotkanie spędził na ławce trzykrotnego Mistrza Walii.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros zremisował u siebie z MTK Budapeszt 2:2. Nalepa rozegrał pełne 90 minut w zespole nowego Mistrza Węgier.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma zremisowała na wyjeździe z Atalantą 3:3. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce Romy, która zajmuje 3. miejsce w lidze.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała przed własną publicznością z Sassuolo 3:1. Jakub Błaszczykowski wszedł na plac gry w 88. minucie spotkania. „Viola” zajmuje 5. miejsce w lidze.

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na wyjeździe z Bologną 1:0. Kamil Glik rozegrał 90 minut. Torino po 33 kolejkach zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Verona przegrała u siebie z Frosinone 1:2. Paweł Wszołek wszedł na boisko na ostatnie 10 minut. Hellas zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała wyjazdowe spotkanie z Cagliari 0:6. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości. Brescia zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Salamon wszedł na boisko w 60. minucie, wówczas Cagliari prowadziło z Brescią 4:0. Cagliari jest wiceliderem Serie B.