Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna/Ekstraklasa.net

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal przegrał aż 3:6 z Manchesterem City w meczu szesnastej kolejki Premier League. Szczęsny rozegrał cały mecz w bramce Arsenalu, a w 95. minucie dostał żółtą kartkę za faul w polu karnym. Rzut karny pewnie wykorzystał Yaya Toure. „Kanonierzy” mimo porażki, wciąż pozostają na fotelu lidera z dorobkiem 35 punktów.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański całe spotkanie z Manchesterem City obejrzał z wysokości ławki rezerwowych.

Gole z meczu Manchester City – Arsenal Londyn:

Championship:

Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – 73 minuty Lukasa Jutkiewicza w spotkaniu z Brighton. Zespół Polaka przegrał 1:0, zwycięskiego gola dla Brighton zdobył w 86. minucie Upson. Middlesbrough zajmuje dziewiętnastą lokatę w tabeli.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Pełny występ Tomasza Cywki w spotkaniu z Yeovil (1:1). Barsnley wciąż zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.
Marcin Wasilewski (Leicester) – W 20. kolejce Leicester City podejmował na własnym stadionie Burnley FC. Mecz na szczycie w angielskiej Championship zakończył się remisem 1:1. Wasilewski pojawił się na boisku w 70. minucie. Leicester zajmuje obecnie trzecią pozycję w ligowej tabeli.
Radosław Majewski (Nottingham) – Nottingham Forest zremisowało bezbramkowo z Ipswich. Radosław Majewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Nottingham zajmuje siódmą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Gol Waldemara Soboty w pojedynku z Charleroi. Mecz zakończył się remisem 2:2, choć po pierwszej połowie Bruggia prowadziła 2:0. Sobota rozegrał 83 minuty. "Niebiesko-czarni" tracą do lidera - Standardu Liege 4 punkty.

Chorwacja:
1.HNL:

Grzegorz Sandomierski (Dinamo) – Dinamo Zagrzeb wygrało 3:1 z Zadar. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Sandomierski, który przy bramce dla Zadaru nie zachował się najlepiej. Dinamo jest liderem chorwackiej ekstraklasy.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Bordeaux wygrało 2:1 z Valenciennes. Ludovic Obraniak rozegrał pełne 90 minut na prawej stronie pomocy „Żyrondystów”. Bordeaux awansowało na czwarte miejsce w Ligue 1.

Holandia:
Eredivisie:

Filip Kurto (Roda) – Cztery gole wpuszczone przez Filipa Kurto w spotkaniu z NEC Nijmegen. Ostatnia drużyna w tabeli wygrała 4:3 z Rodą Kerkrade.
Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle przegrało na własnym stadionie z Heerenveen 1:2. Reprezentant Polski rozegrał 68 minut, w jego miejsce wszedł Gravenbeek. Klub Polaka po 17. Kolejkach zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli z dorobkiem 22 punktów.
Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven przerwało złą passę i rozbiło w wyjazdowym spotkaniu Utrecht 5:1. Przemek Tytoń cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. PSV awansowało na dziewiątą pozycję z dorobkiem 23 punktów.
Filip Bednarek (Twente) – Twente wygrało 3:1 z Go Ahead Eagles. Polski bramkarz cały mecz przesiedział na ławce.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Gol i czerwona kartka Piotra Parzyszka w przegranym 3:5 spotkaniu z Den Bosch. Polski napastnik ma na swoim koncie szesnaście bramek w obecnym sezonie.

Niemcy:
Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Pierwsza bramka Łukasza Piszczka w obecnym sezonie. Borussia Dortmund zremisowała 2:2 w wyjazdowym meczu z TSG Hoffenheim. Defensor Borussii rozegrał cały mecz, a na listę strzelców wpisał się w 67. minucie. Serwis goal.com ocenił grę Piszczka na notę 3,5/5.

Robert Lewandowski (Borussia) – Mecz z „Wieśniakami” Lewandowski rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. W 77. minucie Lewandowski zdecydował się na strzał, jednak bramkarz sparował futbolówkę na słupek.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Błaszczykowski rozegrał 66 minut, wówczas na boisku zmienił go Mchitarjan. Borussia zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci 12 punktów do prowadzącego Bayernu Monachium.
Eugen Polanski (Hoffenheim) – Pełne 90 minut Polanskiego w spotkaniu z Borussią Dortmund. W 27. minucie piłka po strzale pomocnika „Wieśniaków” trafiła w poprzeczkę bramki Langeraka. Reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką w drugiej części spotkania. Hoffenheim z osiemnastoma oczkami zajmuje jedenastą lokatę.
Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrywał do przerwy 0:3 z Norymbergą, jednak podopiecznym Mirko Slomki udało się wyrównać stan meczu i zremisować 3:3. Sobiech grał do 74. minuty, zastąpił go Sulejmani, wówczas Hannover przegrywał 1:3.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg wygrał 4:1 z Eintrachtem Braunschweig i zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 71. minucie.
Martin Kobylanski (Werder) – Cały mecz Kobylańskiego na ławce rezerwowych Werderu Brema. Jego zespół przegrał 2:3 w wyjazdowym spotkaniu z Herthą BSC.

2. Bundesliga:

Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia wygrała 3:1 z Dynamem Dresno i umocniła się na pozycji lidera 2. Bundesligi. Peszko wyszedł na mecz od pierwszej minuty i został zmieniony w 56. minucie przez Risse.
Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk pojawił się na boisku w 63. minucie, zastępując Nigeryjczyka Ujaha.
Piotr Ćwielong (Bochum) – Bochum przegrało 0:4 z Union Berlin. Piotr Ćwielong rozegrał całe spotkanie. Bochum po 18 kolejkach znajduje się na dwunastej pozycji z dorobkiem 22 punktów.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Sporting Braga wygrał 2:0 z Vitorią Setubal. Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Vitorii. Vitoria na swoim koncie ma uzbieranych 16 punktów i zajmuje dziesiątą lokatę w portugalskiej ekstraklasie.

Rumunia:
I liga:

Piotr Celeban (Vaslui) – Wyjazdowe zwycięstwo Vaslui nad Concordią Chiajna. Zespół Polaka wygrał 1:0, Celeban rozegrał całe spotkanie. W kadrze Vaslui zabrakło kontuzjowanego Jakuba Wilka.
Łukasz Szukała (Steaua) – Wyjazdowe zwycięstwo 2:0 Steauy Bukareszt z Ceahlaul. Środkowy obrońca reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie w barwach Steauy. Zespół Polaka po piętnastu meczach ma na swoim koncie 35 punktów i zajmuje trzecie miejsce.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Kilmarnock przegrało 1:4 z Dundee United. Gospodarze od 13. minuty radzili sobie w osłabieniu, wszystkie gole w meczu padły w drugiej części spotkania. Radosław Cierzniak rozegrał cały mecz w bramce Dundee. Drużyna Polaka zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli.
Łukasz Załuska (Celtic) – Skromne zwycięstwo 1:0 Celtiku Glasgow nad drużyną Hibernian. Łukasz Załuska kolejne spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Celtic po rozegranych piętnastu meczach jest zdecydowanym liderem szkockiej ekstraklasy z dorobkiem 39 punktów.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na wyjeździe z Udinese 2:0. Kapitan Torino rozegrał cały mecz. Klub polskiego obrońcy zajmuje siódmą pozycję w lidze z dorobkiem 22 punktów.
Piotr Zieliński (Udinese) – Piotr Zieliński cały mecz z Torino przesiedział na ławce rezerwowych.
Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria wygrała 1:0 z Chievo Werona. Paweł Wszołek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Sampdoria po 16. kolejkach uzbierała siedemnaście punktów i obecnie plasuje się na czternastej pozycji.
Tomasz Kupisz (Chievo) – Mecz z Sampdorią Tomasz Kupisz oglądał z ławki rezerwowych. Chievo zajmuje szesnastą lokatę ze stratą dwóch punktów do Sampdorii.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Zwycięstwo Fiorentiny 3:0 nad Bologną. Rafał Wolski cały mecz spędził na ławce. „Viola” z dorobkiem 30 punktów zajmuje czwartą pozycję w lidze.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina przegrała 0:2 ze Sieną. Urodzony 30 stycznia 1996 roku Bochniewicz cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Reggina zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów.
Wojciech Pawłowski (Latina) – Rezerwowy bramkarz Latiny kolejne spotkanie spędził na ławce. Latina przegrała 2:3 z Crotone i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 26 „oczek”.