Jakub Moder zagrał dla Brighton od początku. Bramkarz Nottingham pozbawił go gola

Jacek Czaplewski
Jakub Moder po strzale obronionym przez bramkarza
Jakub Moder po strzale obronionym przez bramkarza Viaplay
Liga angielska. Jakub Moder po dwóch latach znalazł się w podstawowym składzie Brighton na mecz Premier League. Reprezentant Polski przed upływem kwadransa stanął przed szansą na gola. Obszedł się smakiem, bo dobrze interweniował na linii bramkarz Nottingham.

Brighton - Nottingham. Jak zagrał Jakub Moder?

Decyzją trenera Jakub Moder zajął miejsce w środku pola. Najlepszą okazję na bramkę miał w 15 minucie. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył głową. Piłkę z najwyższym trudem odbił do boku Belg Matz Sels.

Przed upływem 30 minut gry było jednak i tak 1:0 dla Brighton. Po wrzutce z wolnego o piłkę tuż przed linią bramkową walczył właśnie Moder. Stało się jednak tak, że to Irlanczyk Andrew Omobamidele trafił samobójczo, gdy pechowo interweniował wraz ze swoim bramkarzem.

Do przerwy portal SofaScore ocenił Moder na notę 6,7. Lepiej wypadli tylko trzej inni gracze Brighton. Nasz rodak opuścił murawę w 76 minucie, otrzymując chwilę wcześniej żółtą kartkę, kiedy VAR rozpatrywał czy aby za faul nie należała się nawet czerwona. Resztę meczu dograł za niego Paragwajczyk Julio Enciso.

Niedzielny występ Modera w Premier League to doskonała wiadomość dla selekcjonera Michała Probierza, który dopiero w czwartek (14 marca) ogłosi ostateczną kadrę reprezentacji Polski na baraże o Euro 2024. Powrót środkowego pomocnika po dwóch latach wydaje się uzasadniony.