Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź (4:2). - II połowa rozpoczęła się bardzo źle, ale odzyskaliśmy kontrolę po bramkach Alexa Gorgona, swoją bramkę dołożył Grosicki i w sumie wygraliśmy zasłużenie – mówił szkoleniowiec Portowców.

Marcin Matysiak, ŁKS
Gratuluję Pogoni zwycięstwa. Nie lubię analizować spotkań, których nie widziałem na powtórce. Szkoda sytuacji, które mieliśmy, bo w pewnym momencie mieliśmy lepszą dyspozycję. W II połowie uzyskaliśmy gola, było ciekawie, ale przyszedł zły okres i skończyło się to stratą bramek. Cieszy, że próbowaliśmy walczyć do końca i ten gol młodego Młynarczyka.

Jens Gustafsson, Pogoń
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. Dobrze rozpoczęliśmy te spotkanie, ale w I połowie straciliśmy kontrolę nad meczem. Często za szybko rozgrywaliśmy akcje, taki dziki zachód na boisku, brak kontroli. II połowa rozpoczęła się bardzo źle, ale odzyskaliśmy kontrolę po bramkach Alexa Gorgona, swoją bramkę dołożył Grosicki i w sumie wygraliśmy zasłużenie.

Valentin Cojocaru zgłosił ból pleców na rozruchu porannym. Miał silny ból i problemy z chodzeniem. Nie mógł dziś zagrać. Jest za wcześnie, by sugerować, kiedy wróci.

Danijel Loncar – liczyłem, że będzie w stanie zagrać dłużej. Ale musi grać, by prezentować się lepiej w przyszłości. Mieliśmy problem z Tejanem, był szybki, więc Leo będzie dobrą alternatywą. Dobrze zagrał.

Przed Lechem – już jesteśmy na ten mecz nastawieni. Musimy zrobić rekord świata, by odpowiednio się ustawić przed meczem, złapać dobrą formę. Mecz lada moment, więc nasza forma musi być najwyższa.

Zmiana młodzieżowców przy stanie 4:2 – nie było zawahania o tę zmianę. Mogłem też wprowadzić kitmana i kierownika, były inne opcje. Wybrałem właściwie.

Alex Gorgon – to duży temat. Zawsze grał dobrze, sukcesy zespołu także dzięki niemu. Ze Śląskiem zdecydowałem się na Fredrika Ulvestada i wygraliśmy. I tak zostało, ale Alex też dawał dobre zmiany. Cenię go bardzo i jestem zadowolony z jego postawy.

Lech – to jedno z największych wyzwań dla nas. Najlepszy sposób na przygotowanie to wygrywanie poprzedzających spotkań i powrót do formy fizycznej. Oni zmienili nieco swoją grę pod wodzą nowego trenera, ale zamierzam też oglądać ich mecze ze Śląskiem. W Pucharze trzeba zagrać z sercem, pasją i zachować chłodną głowę.