John Yeboah z Rakowa Częstochowa zdobył bramkę dla reprezentacji Ekwadoru w meczu towarzyskim przeciwko Gwatemali

Jakub Jabłoński
Gwiazda Rakowa z golem w reprezentacji! Kapitalnie przymierzył [WIDEO]
Gwiazda Rakowa z golem w reprezentacji! Kapitalnie przymierzył [WIDEO] Adam Jastrzębowski
John Yeboah strzelił bramkę, która otworzyła wynik rywalizacji meczu towarzyskiego reprezentacji Ekwadoru z Gwatemalą. Piłkarz Rakowa Częstochowa kapitalnie przymierzył, czym nie dał absolutnie żadnych szans bramkarzowi niżej notowanym rywalom. Jego drużyna narodowa wygrała ostatecznie 2:0 po trafieniu w 87. minuty Goncalo Platy.

John Yeboah z bramką w meczu reprezentacji

Piłkarz Rakowa Częstochowa znakomicie otworzył wynik meczu towarzyskiego przeciwko Gwatemali. Yeboah od pierwszych minut był niezwykle aktywny i w konsekwencji już w 8. minucie zaznaczył swoją obecność na boisku bramką. Piłkarz mistrza Polski, który przyszedł do klubu w letnim okienku transferowym kapitalnie przymierzył i nie dał szans golkiperowi rywali.

Reprezentacja Ekwadoru z nim w składzie ostatecznie zdołała utrzymać prowadzenie. Ba! Nawet powiększyć dotychczasową zdobycz bramkową. W 87. minucie "kropkę nad i" postawił Goncalo Plata i faworyci tego sparingu nie zawiedli z niżej notowanym przeciwnikiem.

Atakujący Rakowa grał w tym meczu do 64. minuty. Po tym czasie zmienił go Angel Mena. Portal "Sofascore" wystawił mu notę 7.8, gdyż piłkarz rozegrał naprawdę przyzwoite zawody i poza zdobyciem bramki był niezwykle aktywny w ataku.

John Yeboah w Rakowie Częstochowa

Yeboah do klubu spod Jasnej Góry przyszedł z innego polskiego klubu. Notabene - drużyny, która aktualnie bije się o mistrzostwo Polski. Mianowicie ze Śląska Wrocław, z którym w poprzednim sezonie bił się o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W drużynie Dawida Szwargi rozegrał 21 meczów, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Do tego dołożył cztery asysty do swoich klubowych kolegów.

Statystyki w Rakowie Częstochowa - John Yeboah:

• Mecze: 21
  • Gole: 3
  • Asysty: 4
Oto najlepsze memy z meczu Polska - Estonia w barażach o Euro 2024. Nadzieje na awans odżyły i to z jaką mocą!

Najlepsze memy o meczu Polska - Estonia. Mame nie teraz, rus...