Kadra U-19 źle zaczęła eliminacje

Magdalena Rzepka
Reprezentacja Polski do lat 19 gra w Holandii turniej II rundy eliminacji do Mistrzostw Europy. Dzisiaj biało-czerwoni przegrali 1:4 z Niemcami. Hat-tricka ustrzelił Cenk Tosun. Bramkę dla Polaków zdobył Michał Kucharczyk.

To spotkanie lepiej nie mogło się rozpocząć dla podopiecznych Michała Globisza. Już w 6. minucie Michał Kucharczyk wywalczył piłkę w środku boiska, pobiegł w stronę bramki, huknął jak z armaty i wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie. Gol młodego reprezentanta Polski rozbudził Niemców. Dziewięć minut później wyrównał Cenk Tosun, grający na co dzień w Eintrachcie Frankfurt. Jeszcze w tej połowie Tosun dorzucił jeszcze jedną bramkę. A po przerwie niemiecki napastnik strzelił gola nr 3 w tym spotkaniu. W 68. minucie Polaków pogrążył Marcos Alvarez.

W drugim dzisiejszym meczu Holandia zremisowała bezbramkowo ze Słowacją.

W czwartek kolejne spotkania. Polacy, chcąc myśleć o awansie, muszą pokonać gospodarzy, reprezentację Holandii, początek meczu godz. 18.30. Na tomista Niemcy zmierzą się ze Słowacją (16.30).

Polska 1:4 Niemcy