Karlsruher SC - Hamburger SV LIVE! Druga odsłona walki o Bundesligę

Sebastian Chmielak
Dziś poznamy zwycięzcę pojedynku barażowego o Bundesligę. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu na Imtech Arena, HSV tylko zremisował 1:1 z drugoligowym KSC. W lepszej sytuacji są zawodnicy z Karlsruhe, którzy będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska, a przy okazji sprawić swoim kibicom wielką radość wracając do Bundesligi.

Punktualnie o godz. 19:00, rozpocznie się drugi mecz pomiędzy Hamburger SV a Karlsruhe SC. Pierwszy pojedynek rozegrany na stadionie ekipy grającej w Bundeslidze mógł wprowadzić w osłupienie kibiców Rothosen. To drugoligowiec dyktował przez długi czas warunki gry. Podopieczni Markusa Kauczinskiego swoją dominację udokumentowali szybko strzeloną bramką. Już w 4. minucie za sprawą Rouwena Henningsa goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Co ciekawe, Karlsruhe stwarzało kolejne, groźne sytuacje bramkowe, jednak szwankowała celność zawodników z Wildparkstadion. HSV dopiero obudziło się po przerwie, a podopiecznych Bruno Labadii było stać jedynie, albo aż, na bramkę wyrównującą w 73. minucie, której autorem był Ivo Ilicević. Hamburger zepchnął rywali w ostatnich dwudziestu minutach do głębokiej defensywy, ale chaotycznie grająca ekipa z północnych Niemiec osiągnęła jedynie dosyć wstydliwy remis.

Wynik 1:1, stawia przed rewanżem w lepszej sytuacji KSC. - Przywieźliśmy bardzo dobry rezultat z Hamburga. W poniedziałek zrobimy wszystko, żeby po raz drugi osiągnąć korzystny wynik, który zapewni nam ogromny sukces i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej- zapewnia przed meczem opiekun gospodarzy.

Bojowe nastroje nie opuszczają również Bobadilii. - To szok, kiedy szybko traci się bramkę z niczego. KSC dobrze się broniło, a my nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Drużyna się jednak nie poddała i zdobyła wyrównującego gola i uważam, że nie wolno nas jeszcze skreślać.

Dziś wieczorem, z powodu absencji za żółte kartki nie zobaczymy po stronie HSV Heiko Westermanna i Gojko Kacara. W ekipie KSC zabraknie Dominica Peitza. Zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco, w końcu jest to walka o Bundesligę. Serdecznie zapraszamy na relację LIVE! w Ekstraklasa.net.