Kibole Zenita przerwali mecz z Dynamem Moskwa

Jakub Seweryn
Zenit
Zenit youtube.com
Mecz Zenita Sankt Petersburg z Dynamem Moskwa został przerwany przez sędziego w 87. minucie gry po wbiegnięciu na murawę pseudokibiców gospodarzy. Wynik spotkania najprawdopodobniej zostanie zweryfikowany na walkower dla zespołu ze stolicy.

W momencie, gdy doszło do zamieszek, walczący o mistrzostwo Rosji Zenit przegrywał ze stołecznym Dynamem 2:4. Zdenerwowani pseudokibice drużyny z Sankt Petersburga wtargnęli licznie na murawę, a jeden z piłkarzy gości, Wladimir Granat, został przez nich uderzony. Sędzia Siergiej Iwanow zdecydował więc o przedwczesnym końcu spotkania.

Przez niedzielną utratę punktów Zenit stracił pozycję lidera ligi rosyjskiej, na którą wskoczyło stołeczne CSKA, ale to nie koniec problemów klubuz Sankt Petersburga. Zenitowi grozi walkower (który jednak i tak nie zmieni położenia zespołu Andre Villasa Boasa), a także wysokie kary ze strony organizatora rozgrywek, szczególnie, że niespełna dwa lata temu chuligani Zenita również przerwali mecz z Dynamem, tyle że rozgrywany w Moskwie.