Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0. Bezbramkowy remis, ze wskazaniem na Miedź

Piotr Janas
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Miedzią Legnica. Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Dzięki punktowi zdobytemu w Kielcach "Miedzianka" jest już pewna, że nie będzie zimowała w strefie spadkowej.

Pierwsza połowa była wyrównana. Trener gospodarzy Gino Lettieri dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce i momentami widać było, że nie wszyscy piłkarze Korony rozumieli się ze sobą. Co prawda "Koroniarze" do przerwy oddali aż 10 strzałów, ale w zasadzie tylko raz stojący w bramce Miedzi Anton Kanibołocki musiał interweniować.

Legniczanie ograniczali się do pojedynczych kontrataków, ale szwankowało ostatnie podanie, przez co nie wypracowali sobie ani jednej klarownej okazji.

W przerwie w szatni "Miedzianki" trochę się działo. Goście zmienili założenia i na drugą połowę wyszli z innym nastawieniem. To piłkarze Dominika Nowaka pokazywali wyższą kulturę gry, lepszą jakość i kilka razy byli blisko pokonania Michała Miśkiewicza, który zastępował w bramce Korony kontuzjowanego Niemca Matthiasa Hamrola.

W końcówce znów przycisnęli "Koroniarze", którzy zwłaszcza po stałych fragmentach gry byli bliscy szczęścia, ale ostatecznie spotkanie na Arenie Kielce zakończyło się nie krzywdzącym żadnej ze stron remisem.

Dzięki punktowi zdobytemu w stolicy Województwa Świętokrzyskiego beniaminek z Dolnego Śląska jest już pewien, że bez względu na wyniki w innych meczach nie będzie zimował w strefie spadkowej.

QUIZ - Co wiesz o kapitanie Śląska Wrocław Piotrze Celebanie?

GŁOSUJ! SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 - !!! AKTUALNE WYNIKI !!!
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. GŁOSUJ! Laureaci są wybierani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Przedstawiamy naszą, subiektywną listę 30 najlepszych transferów Śląska Wrocław, od momentu powrotu WKS-u do ekstraklasy, czyli od sezonu 2008/2009. Nie brakuje na niej symboli Śląska w ostatnich latach, ale jest też kilku piłkarzy, o których większość kibiców dziś już prawie nie pamięta. DO NASTĘPNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ STRZAŁEK.

[TOP 30] Najlepsze transfery Śląska Wrocław od powrotu do ekstraklasy

Materiał oryginalny: Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0. Bezbramkowy remis, ze wskazaniem na Miedź - Gazeta Wrocławska