KSZO Ostrowiec przegrał z Sołą Oświęcim

red
Kamil Markiewicz
KSZO Ostrowiec przegrał z Sołą Oświęcim w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Trzecia liga. Ostrowiecka dużyna doznała pierwszej w tym sezonie porażki. KSZO 1929 zasłużenie przegrał w Oświęcimiu z miejscową Sołą

Soła Oświęcim3 (1)
KSZO 1929 Ostrowiec1 (0)

Bramki: 1:0 Wojciech Jamróz 36, 2:0 Przemysław Knapik, 58, 3:0 Dawid Dynarek, 64 z karnego, 3:1 Dominik Cheba 78.

Soła: Gargasz - Kasolik, WadasI, Drzymont, W.Jamróz - Gleń, Dynarek (72.Szewczyk), Wa-woczny (86.Szymczak), Hałgas (89.Stankiewicz) - Cygnar (90.Bała), Knapik (66. Sna-dnyI).

KSZO 1929: Zacharski 4- D.Cheba 6 (82.Jakubowski), Sołtykiewicz 4I, Mężyk 6I, Kudria-wcew 5I - P.Cheba 4(55 Kapsa 4I), Sar-wicki 4, Mikołajek 4 (66 Mąka 2), Puton 4 (62 Czajkowski 2), Tymoszuk 3(46.Łokieć 3) - Ł.Jamróz 4.

Sędziował: Piotr Burak z Zamościa. Widzów: 400.

Piłkarze KSZO 1929 doznali pierwszej w tym sezonie porażki, zdaniem trenera Tadeusza Krawca, przede wszystkim przez fatalne błędy indywidualne.

-Przy pierwszej straconej bramce trochę pomylił się Konrad Zacharski, przy drugiej fatalnie zachował się środkowy obrońca - powiedział trener Krawiec.

W pierwszej połowie meczu przeważali gospodarze (w tej części gry gracze Soły ra z trafili w słupek i raz w poprzeczkę, a ostrowiecki zespół ograniczał się do kontrataków. Po jednym z nich, Łukasz Jamróz dostał dobre podanie od Bartłomieja Tymoszczuka i ładnie strzelił, ale piłka minimalnie minęła bramkę. W 36 minucie mocnym strzałem z narożnika pola karnego Wojciech Jamróz uzyskał dla gospodarzy prowadzenie.

Po przerwie nadal przerwie nadal przeważali gospodarze, a w 58 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Przemysław Knapik. Chwilę później, po zagraniu ręką przez Sołtykiewicza, sędzia podyktował rzut karny i było 3:0. W 79 minucie honorowe trafienie dla gości uzyskał Dominik Cheba, który dostał dokładne podanie i celnie strzelił z 5 metrów.

MÓWI TRENER

Tadeusz Krawiec, KSZO: Nie da się wygrać meczu nawet ze słabszą drużyną, jeśli popełnia się takie rażące indywidualne błędy. Soła niczym szczególnym nas nie zaskoczyła, ale przy takich błędach nie można myśleć o korzystnym wyniku. Dzięki zmianom w udało nam się zminimalizować rozmiary porażki.

Materiał oryginalny: KSZO Ostrowiec przegrał z Sołą Oświęcim - Echo Dnia Świętokrzyskie