Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Radosław Murawski 6...

Lech Poznań - Villarreal 3:0. Velde i Skóraś czarowali, Kolejorz awansował w wielkim stylu. Tak oceniliśmy piłkarzy

Pomocnicy

Radosław Murawski 6
Mało widoczny w pierwszej połowie. Goście dosyć zbyt łatwo posyłali piłki przez środek pola, a przecież to była strefa, którą miał zabezpieczać. Po przerwie już bardziej skoncentrowany. Wygrał kilka ważnych pojedynków pod własnym polem karnym. Trzeba pochwalić go za ambicję i wykonanie świetnej roboty.

Nika Kwekweskiri 6 (grał do 90 minuty
W 14 min. uderzył płasko z ok. 25 metrów, ale piłka leciała w sam środek bramki - dokładnie tam, gdzie był Pepe Reina. Grał bardzo rozsądnie i inteligentnie. Nie miał głupich strat, co na jego pozycji jest bardzo ważne.

Filip Marchwiński 7 (grał do 73 minuty)
On w wyjściowym składzie? - dziwili się kibice. Marchwiński w ostatnim meczu z Rakowem grał słabo i popełnił poważny o błąd, który przesadził o porażce Lecha. Młodzieżowiec na początku zepsół dosyć łatwe podanie, ale potem radził sobie dobrze. Miał udział w bramce, kiedy główkował, a piłkę po jego strzale źle opanował Jorge Cuenca. Miał też swój udział przy drugim golu, ładnie rozpoczynając akcję.

Michał Skóraś 9
Dwa gole! Czy można chcieć więcej. Kilka razy urwał się obrońcom, ale swoje turbo włączył dopiero na początku drugiej części, kiedy uciekł obrońcom i podwyższył na 2:0. Trzeci gol był niemal kopią sytuacji z 50 minuty. Zachował zimną krew i popisowo wykończył podanie Ishaka. Coś nam się wydaje, że tym występem zapewnił sobie wyjazd do Kataru.

Kristoffer Velde 9 (grał do 73 minuty)
Chyba jest stworzony do dużych meczów, bo choć w ekstraklasie zawodzi, wyprowadził Lecha na prowadzenie, a potem dodał cudowną asystę przy golu Skórasia. W 27 min. dopadł do piłki, która odskoczyła Cuence i z bliska wpakował piłkę do siatki. Napędzał w pierwszej połowie akcje Kolejorza, był efektowny i efektywny, a w 50 minucie wystawił piłkę jaik na tacy Skórasiowi. Jego bilans w europejskich pucharach - 13 meczów, 6 goli i 4 asysty.