Lech wygrywa w sparingu z Widzewem. Zadecydowała bramka Formelli

Wojciech Maćczak
Dariusz Formella zdobył zwycięską bramkę dla Lecha w sparingu z Widzewem
Dariusz Formella zdobył zwycięską bramkę dla Lecha w sparingu z Widzewem Grzegorz Dembiński
Korzystając z przerwy na spotkania reprezentacji Lech Poznań rozegrał sparing z Widzewem Łódź. Podobnie jak w tegorocznym spotkaniu ligowym, również tym razem podopieczni Mariusza Rumaka pokonali rywala 1:0. Decydującą bramkę zdobył Dariusz Formella w końcówce pierwszej połowy meczu.

Korzystając z okazji, szkoleniowiec poznaniaków dał szansę kilku zawodnikom, którzy ostatnio siedzą na ławce lub grają w trzecioligowym zespole rezerw. W podstawowym składzie „Kolejorza” znaleźli się więc Krzysztof Kotorowski, Jan Bednarek, Michał Jakóbowski, Dariusz Formella i Bartosz Ślusarski. Po przerwie dołączyli do nich trzej gracze, którzy na debiut w Ekstraklasie pracują póki co w drużynie Patryka Kniata: Wiktor Witt, Mariusz Woźniak oraz Niklas Zulciak.

Od początku spotkania poznaniacy stwarzali sobie sporo okazji pod bramką Macieja Mielcarza. W siódmej minucie po dograniu Gergo Lovrencsicsa w sytuacji sam na sam znalazł się Formella, ale arbiter odgwizdał spalonego. Kilka minut później po błędzie Patryka Stępińskiego piłkę przejął Ślusarski i również stanął oko w oko z golkiperem Widzewa, tyle że nie trafił do bramki. Niezłą okazję „Ślusarz” miał również w 32. minucie, gdy po dośrodkowaniu Lovrnecsicsa z wolnego jego uderzenie obronił Mielcarz.

Poznaniacy objęli prowadzenie w 41. minucie. Dośrodkowanie Lovrencsicsa trafiło do Formelli, a ten spokojnie przyłożył i pokonał golkipera rywali. Po przerwie dwie niezłe sytuacje stworzyli sobie gracze Widzewa – najpierw po dograniu Marcina Kaczmarka do piłki nie doszedł Alen Melunović, a chwilę później Kotorowski obronił strzał Alexa Bruno. Najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał natomiast w 79. minucie Ślusarski, ale jego uderzenie po dośrodkowaniu Zulciaka obronił Maciej Krakowiak.

Widzew Łódź – Lech Poznań 0:1 (0:1)

Gol: Dariusz Formella (41’, po podaniu Lovrencsicsa)

Skład Widzewa: Maciej Mielcarz (46’ Maciej Krakowiak) - Patryk Stępiński (46’ Jakub Czapliński), Rafał Augustyniak, Jonathan de Amo (46’ Kevin Lafrance), Lewon Hajrapetjan (46’ Karol Tomczyk) - Aleksejs Višņakovs (46’ Aléx Bruno), Piotr Mroziński, Princewill Okachi (46’ Povilas Leimonas), Bartłomiej Kasprzak, Marcin Kaczmarek - Alen Melunović.

Skład Lecha: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Kebba Ceesay (76’ Wiktor Witt), Jan Bednarek, Luis Henríquez - Michał Jakóbowski (46’ Barry Douglas), Rafał Murawski (68’ Mariusz Woźniak), Dimitrije Injac, Dariusz Formella, Gergő Lovrencsics (46’ Niklas Zulciak) - Bartosz Ślusarski.

Żółte kartki: Melunović, Mroziński - Ceesay, Injac.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).