Skrót meczu Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:3. Przepiękny gol Leonardo Rochy. Trafił też piłkarz Tottenhamu [WIDEO]

OPRAC.:
Bartosz Głąb
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom po świetnym meczu zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Macieja Kędziorka wygrali na wyjeździe 3:2, a przepiękną bramkę przewrotką zdobył Leonardo Rocha. Piast Gliwice w końcówce miał szansę wyrównać, ale Patryk Dziczek nie wykorzystał rzutu karnego. Zobacz skrót meczu szalonego spotkania Piasta Gliwice z Radomiakiem Radom.

PKO Ekstraklasa. Piłkarz Tottenhamu znowu trafił. Druga bramka Luki Vusković'a

„Ten mecz musimy wygrać” – skandowali gliwiccy kibice na początku spotkania. Po kilku minutach nastroje się zmieniły, bo prowadzenie objęli goście. Po wrzucie z autu w polu karnym Piasta pierwszy strzał 17-letniego Luki Vuskovica został co prawda zablokowany, ale poprawka była już skuteczna.

Chwilę potem mogło być 0:2. Bramkarz Piasta wygrał pojedynek jeden na jeden z Lisandro Semedo i obronił dobitkę Rafała Wolskiego.

Gliwiczanie wymieniali dużo podań, ale absolutnie nic z tego nie wynikało. Gol wyrównujący padł z rzutu karnego, podyktowanego po faulu Dawida Abramowicza na Michale Chrapku. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Patryk Dziczek, który wykorzystał siódmą taką okazję w tym sezonie ligowym.

Bramka podbudowała gospodarzy, ruszyli do natarcia. Najlepszą okazję do zmiany wyniku miał w doliczonym czasie Michael Ameyaw, który z bliska strzelił obok słupka.

PKO Ekstraklasa. Leonardo Rocha z przepięknym trafieniem. Kamil Zapolnik ma konkurencję

Pierwsze 10 minut po przerwie nie przyniosło niczego ciekawego, ale zrekompensował to Leonardo Rocha. Po dośrodkowaniu Wolskiego z lewej strony pola karnego napastnik Radomiaka zaprezentował widowiskową i skuteczną „przewrotkę”, po której bramkarz gliwiczan skapitulował.

Radość grupy kibiców goście trwała krótko, bowiem Ameyaw, wykorzystując dogranie Jorge Felixa spod końcowej linii, pokonał z kilku metrów Gabriela Kobylaka.

Remis nie zadowalał żadnej z drużyn, toteż kibice oglądali szybką, ofensywną grę.

W 75. minucie ponownie na prowadzenie wyszła ekipa trenera Macieja Kędziorka. Felix zagrał ręką przed własną bramką, a rzut karny wykorzystał Lisandro Semedo.

PKO Ekstraklasa. Fantastyczny mecz w Gliwicach. Radomiak zgarnął komplet punktów

To nie był koniec emocji i rzutów karnych w piątkowy wieczór. W 90. minucie po drugiej żółtej kartce (w ciągu dwóch minut) musiał opuścić boisko zawodnik Radomiaka Bruno Jordao, a do rzutu karego podszedł ponownie niezawodny dotąd Dziczek. Tym razem Kobylak wyczuł jego intencje i uratował komplet punktów gościom.

Piłkarze gospodarzy wystąpili w piątek w okazjonalnych różowo-czarnych koszulkach, przygotowanych w ramach kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na przemoc domowej. Koszulki zostaną wystawione na aukcje charytatywne, z których dochód będzie przekazany na rzecz Fundacji "Pomoc Kobietom i Dzieciom".

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:3 (1:1)

• Bramki: 33'Patryk Dziczek (karny), 60' Michael Ameyaw, - 5'Luka Vusković, 57'Leonardo Rocha, 75'Lisandro Semedo (karny).
  • Żółta kartka: Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz, Patryk Dziczek, - Bruno Jordao (dwie), Raphael Rossi, Vagner Dias. Czerwona kartka: 90' Bruno Jordao (po dwóch żółtych).
  • Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).
  • Widzów: 3 263.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Michał Chrapek (76' Serhij Krykun), Grzegorz Tomasiewicz (83' Tihomir Kostadinov), Jorge Felix - Fabian Piasecki (66' Kamil Wilczek).

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Luka Vuskovic, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (78' Krystian Okoniewski), Luizao , Christos Donis (78' Bruno Jordao), Rafał Wolski (90+3' Mateusz Cichocki), Luis Machado (61' Vagner Dias) - Leonardo Rocha.

(PAP)

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...