Lechia Gdańsk opublikowała oświadczenie w sprawie burd. "Nigdy będzie zgody na takie zachowania"

KK
Rozgrywane w Gdańsku spotkanie I rundy eliminacji Ligi Konferencji pomiędzy Lechią i Akademiją Pandev zostało przerwane w ósmej minucie z powodu burd na trybunach. W wyniku zadymy działający na stadionie pub został doszczętnie zdewastowany. - Nie ma i nigdy będzie zgody na takie zachowania na gdańskim stadionie - napisała Lechia w oficjalnym oświadczeniu.

Do awantury doszło zarówno na trybunie dopingowej, jak i w pubie T29, znajdującym się w pobliżu wejścia na sektory. Belgijski sędzia Nicolas Laforge przerwał grę i nie wznowił jej dopóki nie został zaprowadzony porządek. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lechii 4:1.

Klub z Gdańska poniesie surowe konsekwencje czwartkowej zadymy. UEFA z pewnością nałoży na Lechię karę finansową. Do tego domowy mecz II rundy z Rapidem Wiedeń może odbyć się bez udziału publiczności.

Oto treść oświadczenia Lechii Gdańsk:
"To oświadczenie jest naszym oficjalnym i jedynym stanowiskiem na dziś i prosimy o Państwa zrozumienie. Kiedy tylko będziemy wiedzieli więcej i będziemy mogli się tym z Państwem podzielić, będziemy oczywiście przekazywać kolejne informacje. (...) Cała nasza drużyna, klub — wiele osób, od wielu tygodni pracowało, aby dziś kibice mogli zobaczyć z trybun pierwszy od kilku lat mecz i zwycięstwo Lechii w europejskich pucharach. Niestety, zamiast przeżywać wspólnie z kibicami Lechii to spotkanie, byliśmy świadkami niedopuszczalnych zachowań. Wiemy, że służby podjęły już działania, zabezpieczyły monitoring, a pierwsi spośród sprawców zostali zidentyfikowani i zatrzymani" — czytamy w komunikacie Lechii.

"Sędzia i delegat zadecydowali, że spotkanie będzie wznowione. Nie wiemy jakimi konsekwencjami zakończy się dla klubu ta sytuacja. Jest nam po prostu niezwykle przykro, że grupa chuliganów próbowała zniszczyć prawie 15 tys. osób na trybunach to spotkanie. Nie ma i nigdy będzie zgody na takie zachowania na gdańskim stadionie!" — oznajmił klub z Gdańska.