Legia przegrała sparing ze Spartą Praga. Mistrz Polski ma nad czym pracować

psz
Mistrzowie Polski przebywający na zgrupowaniu w Austrii, musieli uznać wyższość Sparty Praga w sparingu. Jedynego gola dla Czechow strzelił tuż po przerwie Jiri Skalak.

Lech pokonał Wisłę w sparingu rozegranym we Wronkach. Wejście smoka Formelli (ZDJĘCIA)

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, a okazje do zdobycia bramek miały obie strony. Najlepsze sytuacje dla Legii zmarnowali Marek Saganowski i Helio Pinto. Z kolei wysoką dyspozycję pokazali bramkarze: Dusan Kuciak oraz 37-letni Marek Cech. Z dobrej strony zaprezentował się również Bartosz Bereszyński.

Kilka minut po wznowieniu gry i rozegraniu rzutu wolnego, zwycięską bramkę dla Sparty zdobył uderzeniem z dystansu Jiri Skalak. W dalszych minutach Czesi mądrze utrzymywali się przy piłce i gdyby nie Kuciak, mogli podwyższyć prowadzenie.

Legia Warszawa - Sparta Praga 0:1 (0:0)
Bramka:
Jiri Skalak 48'

Legia: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Raul Bravo, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak (61' Wladimer Dwaliszwili), Dominik Furman, Helio Pinto (46' Janusz Gol), Michał Kucharczyk (61' Jakub Kosecki) - Marek Saganowski

Sparta: Marek Cech - Jakub Brabec, Pablo Gil Sarrion, Ondrik Svejdik, Matej Hybs (72' Costa Nhamoinesu, 83' Mario Holek) - Marek Matejowski (81' Kamil Vacek), Ales Cermak (76' Josef Husbauer), Pavel Kaderabek, Jiri Skalak, Lukas Julis - Tiemoko Konate (64' Tomas Prikryl)

Był to trzeci sparing mistrzów Polski na zgrupowaniu w Austrii. Wcześniej zremisowali ze słowacką drużyną MSK Żylina 1:1 oraz z austriackim SV Ried 3:3.

źródło: Legia Warszawa

Polub nas na Facebooku! Tam dzieje się jeszcze więcej!