Maciej Lehmann
"Derby Polski" zakończyły się czwartym z rzędu remisemZobacz oceny lechitów --->Adam Jankowski
"Derby Polski" między Legią Warszawa a Lechem Poznań, zakończyły się rozczarowującym remisem 0:0. Obaj trenerzy zapowiadali ofensywną grę, lecz skończyło się na pustych deklaracjach. Trudno po tym meczu wyróżnić kogokolwiek. Po wielu piłkarzach Kolejorza spodziewaliśmy się dużo więcej. Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań.

Słaby mecz w Warszawie. Po zespołach z takimi aspiracjami spodziewaliśmy się dużo więcej.

O pierwszej połowie meczu w Warszawie można powiedzieć, że się odbyła. Legia zaskoczyła gości wysokim pressingiem, z którym poznaniacy mieli spore kłopoty. Brakowało płynnych akcji. Gra Lecha opiera się na skrzydłowych, a zarówno Velde jak i Ba Loua byli dobrze blokowani i nie potrafili dograć piłek w pole karne. Także środek pola uwikłany był w walkę w parterze, więc kulało rozegranie.

Można było mieć obawy, o to czy Lech poradzi sobie po przerwie, bo zwykle tracił siły i nie potrafił utrzymać tempa. Tym razem jednak po wyjściu z szatni odzyskał inicjatywę. Nie przełożyło się jednak to na dobre okazje bramkowe.

Po niezłym kwadransie po przerwie, Lech Poznań spuścił z tonu. Był to typowy bokserski klicz, dwóch wolnych i przewidywalnych bokserów.

Remis nikogo nie krzywdzi, trudno jednak kogokolwiek wyróżnić. Najlepszy w Kolejorzu, był Bartosz Mrozek, który po raz drugi z rzędu zachował czyste konto. Zobaczcie, jak oceniliśmy wszystkich lechitów:

Warta Poznań przegrała na własnym stadionie z beniaminkiem ligi - Puszczą Niepołomice - 0:2

Fatalny mecz Warty Poznań z beniaminkiem. Zieloni nie potraf...