Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Mecz symbolicznie otwierający historię rywalizacji Kolejorza...

Legia Warszawa - Lech Poznań: Pięć najlepszych meczów Kolejorza z Wojskowymi [RANKING]

Lech - Legia 5:4 (19.06.1948)

Mecz symbolicznie otwierający historię rywalizacji Kolejorza z Legią w ekstraklasie. Będący wówczas beniaminkiem Lech (a właściwie KS Związku Zawodowego Kolejarzy) szybko stracił gola, a potem też podstawowego bramkarza, który musiał zostać zmieniony.

Zdołał jednak odzyskać kontrolę nad meczem - na 15 minut przed końcem wygrywał 4:2 po golach Zygfryda Słomy, Tadeusza Polki, Edmunda Białasa i Teodora Anioły. Potem jednak stracił dwa gole w dwie minuty.

Na szczęście poznaniacy nie dali rywalom pójść za ciosem i sami wyprowadzili nokautujący cios. Jego autorem był znów Polka. Tego prowadzenia Lech nie oddał już do końca.

Nigdy potem w meczach Lecha z Legią nie padło aż tyle bramek.

Zobacz kolejny mecz ----->

Tragiczny finał kłótni İkbal i Zuhal. Odkrycie Ziyi rozpoczyna pasmo nieszczęść!