Tomasz Kuczyński
6.08.2023 r. Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów.
6.08.2023 r. Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów. Polska Press
W niedzielę 6 sierpnia 2023 roku w meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów zagrał w Warszawie z Legią. Niebieskich wspierała bardzo liczna grupa kibiców. Zobacz ZDJĘCIA!

Poprzednio kibice Niebieskich byli na stadionie Legii 19 lutego 2017 roku. Wtedy Ruch wspierało z trybun 1350 fanów, a chorzowianie niespodziewanie wygrali 3:1. Sezon skończył się jednak spadkiem drużyny z Cichej z Ekstraklasy, która potem rok po roku znalazła się w III lidze. Teraz Ruch występuje w krajowej elicie w roli beniaminka.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW RUCHU oraz z meczu z Legią w Warszawie, 6.08.2023 r.

Fani Niebieskich dostali na niedzielne spotkanie z Legią 1730 biletów i oczywiście wykorzystali całą pulę. Do Warszawy pojechali pociągiem specjalnym z Chorzowa-Batorego. Wcześniej mieli zbiórkę na stadionie przy ulicy Cichej.

Niebiescy zaczęli obiecująco, bo w 13. minucie Filip Starzyński z rzutu wolnego z boku pola karnego trafił w poprzeczkę. W 19. minucie Legia objęła prowadzenie, kiedy Marc Gaul trafił z bliska zamykając akcję.

W 23. minucie Konrad Kasolik dostał czerwoną kartkę - sfaulował Marca Gaula wychodzącego na czystą pozycję.

W 43. minucie było już 2:0 dla Legii. Jakub Bielecki wypuścił piłkę po niezbyt groźnym strzale Jurgena Celhaki i Tomas Pekhart zdążył z dobitką.

W 68. minucie Josue przymierzył z lewej nogi z linii pola karnego w dalszy róg i było 3:0.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Marc Gual (19), 2:0 Tomas Pekhart (43), 3:0 Josue (68)

Legia: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (59. Patryk Kun), Jurgen Celhaka (60. Bartosz Slisz), Juergen Elitim (72. Bartosz Kapustka), Makana Baku - Maciej Rosołek, Tomas Pekhart (46. Ernest Muci), Marc Gual (60. Josur).

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Maciej Sadlok, Remigiusz Szywacz (59. Mateusz Bartolewski) - Kacper Michalski, Tomasz Swędrowski, Szymon Szymański (74. Patryk Sikora), Juliusz Letniowski (29. Przemysław Szur), Filip Starzyński (59. Dominik Steczyk), Tomasz Wójtowicz (75. Kacper Skwierczyński) - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Celhaka, Jędrzejczyk, Josue - Michalski, Szywacz, Sadlok

Czerwona kartka: Konrad Kasolik (23. minuta, Ruch - za faul taktyczny)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: 25.247