Liga grecka. Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto w meczu z Olympiacosem. Panathinaikos wygrał mecz z zespołem Santiago Hezze

Bartosz Głąb
Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto.
Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto. YouTube
Liga grecka. Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto w hitowym meczu 21. kolejki rozgrywek. Jego Panathinaikos Ateny pokonał na własnym stadionie Olympiacos Pireus 2:0. W szeregach gości 75. minut rozegrał Santiago Hezze, który niedawno dostał polskie obywatelstwo, a w Grecji odwiedził go nawet selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz.

Liga grecka. Bartłomiej Drągowski zachował drugie czyste konto z rzędu

W niedzielny wieczór doszło do hitowego starcia w lidze greckiej. Trzeci w tabeli Panathinaikos Ateny z Bartłomiejem Drągowskim w bramce zmierzył się z czwartym Olympiacosem Pireus, w którego barwach występuje Santiago Hezze.

W pierwszej połowie lepiej spisały się "Zielone Koniczynki", które schodziły na przerwę przy prowadzeniu 1:0. W 25. minucie po składnej i widowiskowej akcji, wynik meczu otworzył Bernerd uderzeniem z bliskiej odległości. Polski bramkarz Panathinaikosu miał tylko jedną poważną interwencję, ale pokazał pewność, łapiąc piłkę po strzale przewrotką z kilku metrów.

Liga grecka. Bartłomiej Drągowski lepszy od Santiago Hezze w polskim meczu w Grecji

Po zmianie stron na 2:0 podwyższył szwedzki napastnik Panathinaikosu - Alexander Jeremejeff. W drugiej połowie Olympiacos miał minimalną przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać. W ostatnim kwadransie boisko opuścił Santiago Hezze. Chwilę wcześniej Argentyńczyk z polski obywatelstwem został ukarany przez arbitra żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem "Zielonych Koniczynek" 2:0.

Bartłomiej Drągowski w swoim czwartym meczu w greckim klubie, zachował drugie czyste konto. Wcześniej dokonał tego w meczu Pucharu Grecji przeciwko Atromitosowi Ateny. Panathinaikos zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli ze stratą 3 punktów do liderującego PAOK-u Saloniki. Olympiacos plasuje się jedną pozycję niżej.

Liga grecka. Panathinaikos Ateny - Olympiacos Pireus 2:0

Bramki: 25' Bernard, 60' Alexander Jeremejeff.