ŁKS Łódź załatwił Pogoń Szczecin w ostatniej akcji meczu. Engjëll Hoti trafił w same okienko

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Nieprawdopodobna końcówka w Łodzi. ŁKS pokonał Pogoń Szczecin 1:0 dzięki bramce w dosłownie ostatniej akcji meczu. W same okienko trafił wprowadzony Engjëll Hoti. W tabeli beniaminek już zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem.

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 1:0

Mecz toczył się w upale. Termometry wskazały w drugiej połowie nawet 31 stopni Celsjusza. Z tymi warunkami musieli zmierzyć się piłkarze, ale i kibice, których na trybunach zasiadło ponad 10 tys. Kilkuset przyjechało ze Szczecina.

Gra była dosyć wyrównana. Przed przerwą lepiej wyglądała Pogoń. Dwóch okazji na gola nie wykorzystał Kamil Grosicki. Lider drużyny pod koniec pierwszej połowy obił słupek, kiedy piłkę wyłożył mu Efthymis Koulouris.

W drugiej połowie to właśnie Grek mógł dać Pogoni prowadzenie. Dobijał strzał wprowadzonego Rafała Kurzawy. Chciał przelobować bramkarza, ale zrobił to za słabo.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 1:0
ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 1:0 Grzegorz Gałasiński

Engjëll Hoti bohaterem ŁKS Łódź. Co za gol!

ŁKS miał swoje momenty i przed przerwą, i po niej. W 72 minucie sędzia Piotr Lasyk wskazał na jedenasty metr. Po analizie VAR uznał jednak, że Leonardo Koutris wcale nie zagrał ręką w polu karnym. Powtórki wykazały, że został trafiony w okolice barku. ŁKS dostał więc tylko rzut rożny, kibice zaśpiewali wulgarną przyśpiewkę o PZPN, a trener Kazimierz Moskal schował twarz w dłoniach...

Tego dnia ŁKS grał jednak bardzo ambitnie. Szczególnie w końcówce postanowił zawalczyć o pełną pulę, tworząc trzy okazje w doliczonym czasie. Najpierw Pogoń się wybroniła, a gdy sędzia zerkał już na zegarek, w same okienko trafił Engjëll Hoti. Dzięki niemu zespół wygrał rzutem na taśmę. Wcześniej w podobnym stylu ograł u siebie Koronę Kielce (2:1), ale wtedy trafił Artemijus Tutyskinas.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 1:0 PAP, Marian Zubrzycki

Oceny piłkarzy po meczu ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):